İşte yeni ve süper Apple Watch ve MacBook

Apple Watch ve MacBook Özellikleri

Apple Berlin şehrin’de gerçekleştirdiği dev etkinlik ile yeni nesil dünyanın en ince MacBook’unu ve Apple Watch’un son halini dünyayla paylaştı. Şimdi dilerseniz ilkin yeni MacBook’la başlamış olalım.

MacBook Özellikleri

MacBook Özellikleri

Şimdiye kadar üretilen en ince ve hafifçe MacBook olma hususi durumunu taşıyan aygıt, artık altın renk seçeneğine de sahip olan ve bu anlamda MacBook serisinde bir ilk olma hususi durumunu elinde bulunduruyor.Yalnız 900 gram ağırlığına sahip ve 13.1 mm inceliğinde olan cihazın 17.3 mm inceliğinde olan MacBook Air’e gore gördüğünüz suretiyle oldukca daha ince bir tasarıma sahip bir cihaz.

12 inç büyüklüğünde retina ekrana ve 3 milyondan fazla px çözünürlük sunan yeni MacBook, önceki MacBook’lara kıyaslarsak yüzde 30 oranında daha azca güç tüketiyor.Yeni MacBook üstündeki anakart 11 inç’lik MacBook Air’inkine nazaran yüzde 67 oranında daha minik.Tek şarjla 9 saat web ve 10 saat multimedya deneyimi sunan aygıt üstünde bulunan USB-C, tek bir portta 5 değişik irtibat seçeneği sunmakta. Güç, USB, DisplayPort, HDMI ve VGA.

Klavyesi de tamamen yenilenen MacBook bugüne kadarki en ince retina monitörü kullanıyor.MacBook’un yeni bataryası katmanlı yapısı yardımıyla kasanın içerisindeki en küçük boşlukları bile değerlendirilerek pil gücünün artırılmasını sağlıyor.

Daha Fazlası


1 182

MacBook Çıkış zamanı ve fiyatı

10 Nisan tarihinde satışa sunulacak olan yeni MacBook’lar 1.299 dolardan başlamış olan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Apple Watch Özellikleri

Apple Watch Özellikleri

Ilk olarak Apple’ın üç değişik akıllı saatle geldiğini belirtmek isteriz: Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition.Apple’ın bugüne dek sunulan en şahsi aleti olma özelliği taşıyan parlak zeka saati Apple Watch klasik ve feza siyahı olmak suretiyle iki değişik senk seçeneğine haiz. Apple Watch Sport modeli ise gümüş ve feza grisi renklerini sunuyor. Apple Watch Edition sürümündey’se iki değişik 18 ayar altın kasa seçeneği bulunuyor. Apple Watch için bugüne kadar tasarlanan en gelişmiş saat tabirini kullanan firmanın CEO’dan sorumlusu olan Tim Cook, saatin en kapsamlı sıhhat ve fitness arkadaşı bulunduğunu altını çizdi.

Dahili mikrofon ve hoparlörü yardımıyla telefon çaldığında Apple Watch ile yanıt verebiliyorsunuz; şu demek oluyor ki telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek yok.Bunun haricinde Digital Watch özelliği yardımıyla saatin ekranına çizdiğiniz şekiller arkadaşınızın ekranında görüntülenebiliyor.Sözgelişi müzik dinliyorsunuz; Apple Watch ile çalan müziği saatiniz üstünden denetim edebiliyor, parça değiştirebiliyor yahut sesi azaltıp yükseltebiliyorsunuz.Ek olarak iPhone’a gelen bildirimler otomatikman Apple Watch üstünde de görüntülenebiliyor. Mesela gelen bir SMS ya da davet bildirimini anında saatiniz üstünden görebiliyorsunuz.

Saat, komünikasyon, fitness ve sıhhat özelliklerine ayrıca WatchKit yardımıyla Apple Watch, yeni uygulamalara da aleni hale geliyor. Siri Watch üstünden konuşarak etken hale geliyor. “Hey Siri” komutu vererek değişik görevleri yerine getirebiliyor.Apple’ın online ödeme sistemi Apple Hisse de Apple Watch’u destekliyor ve ödeme yaparken saatinizi kullanabiliyorsunuz,Instagram’ı dahi saatiniz üstünden takip edebilirsiniz. Sözgelişi Instagram üstündeki akışı görüp fotoğrafları da beğenebilirsiniz. Bunun için’de bir telefona ihtiyacınız yok!Apple Watch telefonunuzla haberleşme oluşturmak için Bluetooh dışında Wi-Fi ağını da kullanmakta. Bu sayede ise evin içindeyken Bluetooth mesafesi problem olmaktan çıkıyor.

App Store’dan indirilebilen Apple Watch uygulaması ile saat ve telefon birbirine entegre oluyor.Tek şarjda pil süresi 18 saati kabul eden Apple Watch’u mıknatıslı şarj aparatıyla şarj etmek çok bayağı… Bunun haricinde Apple Watch Sport’un yapımında kullanılan alüminyum öteki alaşımlara bakılırsa yüzde 60 daha dayanıklı ve daha hafifçe…

Apple Watch fiyatı

Apple Watch paslanmaz çelik kasalı model 549 dolardan başlamış olan fiyatlarla satışa çıkacak. Apple Watch Sport’ta ise fiyatlar 349 dolardan başlamaktadır. 18 ayar altın Apple Watch Edition’lar ise 10 bin dolar fiyat etiketine sahip..

Apple Watch 24 Nisan sonrasında Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Amerika ve İngiltere’de satışa sunulacak. Doğrusu ilk etapta Türkiye’ye bu saatler gelmeyecek.

10 Nisan’dan itibaren ön siparişler açılmaktadır. Apple mağazalarında ön sipariş döneminde saatleri tecrübe etmek olası.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri