Sosyal Medyada Paylaşım Saatleri

Muhteşem içerikleriniz var ama dilediğiniz etkileşimi alamıyor musunuz? Bunun birçok nedeni olabilir, ama toplumsal medya paylaşımlarınız direkt sitenize sağlanan trafiği ve etkileşim oranını etkilediğini ihmal etmeyin!

Hedef kitlenizin muayyen vakit aralıklarında Sosyal medyada aktiftir. Bu vakit dilimlerinde paylaşım oranınız artmasa bile site trafiğiniz artacaktır.

Facebook Paylaşımlarınız İçin İdeal Zamanlar

Sosyal Medyada Paylaşım Saatleri
Sosyal Medyada Paylaşım Saatleri

Facebook için en etken günler Perşembe ve Cuma olarak göze çarpmakta. Perşembe ve Cuma günleri paylaşılan içeriklerin etkileşim alma ihtimali %86 oranında yüksek olup, Pazartesi-Çarşamba arasındaki içeriklerin etkileşim payı %3.5 oranında daha azdır. Ek olarak Facebook kullanıcılarının saadet endeksi Cuma günü öteki günlere oranla %10 daha çok olduğu tespit edilmiştir.

En iyi süre: Paylaşım için öğleden sonrayı tercih etmelisiniz.

13:00- En oldukca paylaşım alacağınız saat.
15:00- En fazlaca tıklama alacağınız saat

 

Daha Fazlası


1 127

Twitter Paylaşımlarınız İçin İdeal Zamanlar

Twitter için en müsait paylaşım günlerini ikiye ayırabiliriz: B2B firmalar için hafta içi yoğunluklu kullanılması gerekiyor. B2C firmalar için ise, Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri etken kullanılması gerekmektedir.
B2B Şirketler için iş günleri, hafta sonuna bakılırsa %14 daha çok etkileşim getiriyor. Bunun nedeni ise iki tarafında hafta içi çalışmalarıdır.

B2C Şirketler için hafta sonları ve çarşamba günleri tıklama payı diğerlerine nazaran daha yüksektir. Bunun için tahmini nispet ise %17’dir.

En İyi Süre:

17:00- En fazlaca RT alacağınız vakit
12:00 ve 18:00- En fazlaca tıklama alacağınız vakit

Bunun nedenleri ise öğle içinde ve iş çıkışında kişilerin kendilerini oyalayacak bir şeyler aramak istemesi gösterilebilir.

Followerwonk Servisi Nedir?

 

Followerwonk servis amacı yandex.metrika’da nasıl web sitenizi ekliyor iseniz ve analizleri tarihleri görebiliyorsunuz.Aynen Followerwonk sitesi eklediğiniz  Twitter hesabınızın ziyaretçilerin hangi tarihte daha çok etkin olduğunu sizlere çok rahat bir şekilde sunar.Followerwonk,çok yaygın kullanılmakla birlikte,çok yararlı bir sitedir.

Linkedin yapısı itibari ile iş günleri içinde etkileşim oranının bir fazlaca yüksek bulunduğunu görüyoruz. Bilhassa salı, çarşamba ve perşembe günleri etkileşim payı yukarılara tırmanıyor.

AddThis’in açıklamış olduğu tutanağa nazaran 10:00-11:00 aralığında ki paylaşımların etkileşim payı bir fazlaca yüksek. B2B Pazarlamacılarının %93’üne bakılırsa, Linkedin en iyi B2B marketing aracıdır.

Pinterest için en etken gün cumartesi, pinlemek için tercih etmeniz ihtiyaç duyulan saat aralığı ise 20:00-23:00 arasıdır. En verim olmayan gün ve saat ise Cuma- 15:00’dır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri