4 g nedir? 4g’yi destekleyen telefonlar

4 g nedir 4g'yi destekleyen telefonlar
4 g nedir 4g’yi destekleyen telefonlar

Halen 3g teknolojisi kullanması toplumda yaygınlaşmamışken 4g teknolojisiyle tanışır olduk. 3g teknolojisinin devamı olan 4g teknolojisi bizlere hem de hızla gelişen teknolojinin ne kadar süratli geliştiğinide kanıtlıyor.

4g, Dördüncü nesil kablosuz iletişim teknolojisinin adıdır. 3g teknolojisiyle parlak zeka telefonlardan interenete oldukca süratli biçimde bağlanabiliyorduk 4g teknolojisiyle bu hız dahada artıyor. 4g teknolojisininde cep telefonlarında internet hızı 100 mbps, wifi ağlarda ise 1 Gbps’ye çıkıyor. 4G’ye bağlı lte teknolojisini ilk Japonya’da NTT DoCoMo şirketi 2004 senesinde duyurmuştur

4g teknolojileri nedir?

1. Hspa+ 21/42

2. Wimax

3. Lte

4g teknolojisinin avantajları nedir?

4g teknolojisi bilhassa cep telefonu ile internete bağlananlar ve video seyredenler için çok büyük bir avantaj sağlayabiliyor. İnternette gezinme, dosya indirme ve upload etme, ses transferi benzer biçimde uygulamalarda ciddi avantajlar sağlamaktadır. 4G, çoğu zaman büyük miktarlarda veri transferi yapıldığında mühim bir avantaj sağlıyor. Ipv6 teknolojisininde bütün nimetlerinden yararlanılmaktadır.

Daha Fazlası


1 182

4g teknolojisinin dezavantajları nedir?

Hizmet sağlayıcılarının kota sistemleri dolayısıyla yüksek süratli web kullanarak sunulan kotayı oldukca ivedi doldurabilirsiniz.

Şayet bulunduğunuz bölgede 4g’nin kapsama alanına girmeyen bir yerde oturuyorsanız 4g teknolojisinden yararlanamıyorsunuz.

4g teknolojileriniden olan Lte’li cep telefonlarında 4g’nin pile büyük yük bindirdiğini 4g teknolojisini kullandığınızda bunun pilinizi sömürdüğünüde belirtelim.

Pil ömrüne ehemmiyet veren kullanıcılar için 3g teknolojisi kafi olmaktadır.

3g’nin bile yeni yaygınlaşmış olduğu vatanımızda 4g’nin yaygınlaşması uzun vakit alacağa benziyor.

Telefonların daha kuvvetli pillere gereksinimleri olacak.

4g destekli cep telefonları hangileridir?

  • Sony Xperia SX
  • Htc Atrix 4g
  • Samsung Conquer 4G
  • Htc EVO 4G
  • Samsung Epic 4G
  • Htc Inspire 4G
  • Samsung Infuse 4G
  • Htc thunderbolt

Kaynak:4g.nedir.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri