Samsung Galaxy S6 Edge Ön İncelemesi ve videosu

Barcelona’da yapılan Unpacked etkinliğinde tanıtılan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge büyük alaka uyandırdı.

7mm kasa kalınlığıyla hem önü bununla birlikte arkası cam olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, Samsung’un alışılagelmiş tasavvur detaylarından vazgeçtiğini gösteriyor.Arka kapağının çıkarılabilir olmayan modeller, microSD kart girişine de haiz değil.Samsung Galaxy S5’te kullanılan suya karşı dayanıklığı ise Galaxy S6 ve S6 Edge modelinde yok.

Daha Fazlası


1 158

Peki üst düzen araç-gereç kalitesi haricinde yeni neler var?

14nm üretim teknolojisiyle ile üretilen 8 çekirdekli ve 64 bit destekleyen Exynos 7420 işlemcisi, Mali-T760 grafik işlemci, 3GB LPDDR4 RAM ve Samsung’un yeni geliştirdiği süratli eMMC dahili depolama birimiyle birlikte köktencilik bir donanım tercihi icra eden Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile hız hikayesinde epey iddialı.

İnceleme videomuzda AnTuTu ve Geekbench skorlarını görmüş olacaksınız aslına bakarsan. Skorlar çok dikkat cazibeli.Yenilenen TouchWizHantallıklarından kurtulan yeni TouchWiz, hem görsel olarak hitap ediyor bununla beraber artık daha performanslı çalışıyor.

Pil acaba dedirtiyor

2600 mAh bataryaya haiz olan Galaxy S6 Edge, 14 nm işlemci avantajıyla birlikte güç tüketimi hikayesinde Samsung’a bakılırsa iddialı.

Samsung’un açıklamalarına nazaran 11 saat LTE performansı verebilen Galaxy S6 Edge, 10 dakikalık kısa bir süre şarj ile 4 saat kullanım sunabiliyor.

Not olarak ekleyelim Samsung bataryanın mAh kıymetini açıklamadı. Muhtelif kaynaklardan aldığımız veri 2600 mAh olduğu yönünde.

Samsung Galaxy S6 Edge Ön İnceleme videosu

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri