Seo Uzmanları yada Uzmanım diye geçinen seocuklar

Seo Uzmanları yada Uzmanım diye geçinen seocuklar
Seo Uzmanları yada Uzmanım diye geçinen seocuklar

Google mühendislerinin piyasaya çıkardığı penguen 2.0 güncellemesinden sonrasında, algoritmanın tokatını yiyen sitelerin bir bir çok klasik seo yöntemlerini hem site içi hem site dışı kullanan sitelerdi. Ortalama 2 haftadır yoğun hit kaybı yaşayan bu sitelerin hep atlamış olduğu nokta şuydu;kullanıcı bağlılığı ve backlink hit orantısıydı.

Daha Fazlası


1 20

Eskiden seo icra eden dostlar bilirler sitelerde çalışılacak anahtar kelime için sayfa içi kelime yoğunluğu oldukça önemliydi. Artık backlink çeşitliliğine bağlı olarak, yazı içi bağlantı ama anahtar kelime bazlı değil site alt sayfalarına yönelik yazı içi backlink emek vermesi. Toplumsal medya hep önemini korudu ama önemini şu şekilde korudu; doğrusu toplumsal mecralarda yayınlamış olduğunuz bağlantılar ve mevzular beğenilip başkaları tarafınca paylaşılıyor mu? şayet paylaşılmıyorsa Google abi tarafınca ne olursa olsun bir anlam anlatım etmiyor. Google bu toplumsal medya organlarına botları ile birer dükkan açmış devamlı botları orada mesai yaptırmaktadır.

Hangi mevzuda hangi site ne kadar beğeniliyor, paylaşılıyor veya konuşuluyor. Bunların hepsinin takip edeni Google abi tarafınca yetiştirelen dükkanda oturan botlar tarafınca yapılmaktadır. 2008 yılından bu yana toplumsal medyada devamlı zaman kaybı olarak kabul eden google kullanıcı bağlılığı veya kullanıcı alışkanlıklarını takip ederek mevzular üstünde popüler olan sitelere bir fazlaca ehemmiyet vermektedir. Eskiden forum veya benzeri mecralarda gösterilen bağlantılara aşırı ehemmiyet veren google aniden forum ve benzeri mecralara eskisi kadar ehemmiyet vermemeye başladı. Ehemmiyet vermeye başlağı alanlar insanların bir fazlaca zaman geçirdiği, feysbuk, twitter, pinterest ve instagram şeklinde alanlardır.

Not: : Webduzzi olarak  backlink adedinin çokluğu değil çeşitliliği mühim ve bi zahmet artık toplumsal medyayı daha faal kullanın. Eski seo şekillerinden ve text bağlantı kasan seo uzmancıklarından uzak durun derim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri