Apple iPhone Sahiplerine Hem kötü,Hem’de İyi bir haberimiz var

Daha Fazlası


1 182

Apple iPhone alır iken fiyatı daha ucuz diye en düşük kapasiteli modeli seçtiyseniz, bu haber canınızı sıkabilir.

Apple Sahiplerine Hem kötü,Hem'de İyi bir haberimiz var
Apple Sahiplerine Hem kötü,Hem’de İyi bir haberimiz var

Sıkı bir iPhone yahut iPad kullanıcısı iseniz, sık sık App Store üstünden alışveriş yapıyor ve kucak kucak tatbik indiriyorsanız, aslına bakarsanız depolama kapasitesinin ne kadar mühim bulunduğunu biliyorsunuz ki anlama gelir. Bu durumda büyük olasılıkla yeni bir Apple aleti alırken de nispeten büyük depolama kapasitesine haiz olanı tercih ediyorsunuzdur.

Sadece pek oldukca kullanıcı aradaki fiyat farkı yüzünden olabilecek en düşük depolama kapasiteli modeli tercih ediyor. Bu haberin sıkı kullanıcılar için iyiyken, işte bu tutum meraklıları için birazcık fena bir haber. Zira Apple tatbik geliştiricileri için belirlediği üst sınırı artırdı!

App Store üstünden satışa sunulacak bir uygulamanın dosya boyutunda 2 GB sınırı uzun zamandır mevcuttu. Bu vaziyet bilhassa oyun geliştiricileri açısından fazlaca sorun yaratıyordu. Daha iyi grafikli, daha geniş kapsamlı oyunlar çoğu zaman oldukca daha çok depolama kapasitesi icap ediyor. Android uzun süreden beri 4 GB üst sınırına sahipti, bu ise yeni nesil mobil oyunları yapanların işini fazlaca kolaylaştırıyordu.

Artık iOS için tatbik yazanlar da bu serbestliğe kavuşmuş bulunuyorlar. App Store üstündeki uygulamalar için dosya boyutu üst sınırının 4 GB olarak yükseltilmesi, uzun zamandır askıda olan pek oldukca tatbik ve oyun projesinin de en sonucunda gerçekleşmesine olanak tanıyacak. Ne var ki 8 veya 16 GB depolama kapasitesi olan Apple kullanıcıları için bu vaziyet fazlaca can bunaltan olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri