Windows 10 ilk yıl ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek

Daha Fazlası


1 127

Microsoft yöneticileri, Windows kullanıcılarının ‘Windows 10’nun piyasaya çıkmasının arkasından bir sene süresince parasız edinebileceklerini beyan etti.

Windows 10 ilk yıl ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek
Windows 10 ilk yıl ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek

Amerikalı teknoloji devi olan Microsoft, Redmond’daki genel merkezinde Windows 10’na dair detayların verildiği bir tüketici bilgilendirme organizasyonu düzenledi.

Kullanıcılarına yeni işletim sistemini kullanmaya teşvik etmek isteyen Microsoft yöneticileri, yeni Windows sürümünü belli kullanıcılar için ücretsiz bir şekilde piyasaya süreceklerini açıklamasında bulundu. Microsoft İşletim Sistemi Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson’ın organizasyonda meydana getirdiği açıklamada bir tek Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcıları Windows 10’u satışa çıkmasının peşinden parasız edinebileceklerini söylemiş oldu.

Kampanyanın Windows phone kullanıcıları de ilgilendiriyor bulunduğunu kaydeden Myerson, bir senenin arkasından kullananların bu haklarını kaybedeceklerini altını çizdi. Myerson, Windows’u bir hizmet olarak gördüklerini açıkladı.

Yetkililer Windows 10’un satışa çıkacağı zamanı vermekten kaçındı sadece 2015 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğinin sözünü verdi. Aynı zamanda Windows 10’un zeki telefonlar için hazırlanan ilk sürümünün Şubat ayında kullananların beğenisine sunulacağı tahmin ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri