Sosyal Medyadan ilginç bir istatistik karşımıza çıkıyor

Sosyal Medyadan ilginç bir istatistik karşımıza çıkıyor
Sosyal Medyadan ilginç bir istatistik karşımıza çıkıyor

İspanya’da toplumsal medya ile alakalı entresan bir istatistik belirtildi. Toplumsal medyadan mesajlaşırken yaşanmış olan ölüm vakaları insanları korkutmayı başardı. Yalnız trafikteyken toplumsal medyada mesajlaşıldığı için 34 bin trafik kazası olmuş.

Daha Fazlası


1 85

Verilen istatistikler ürkütücü 85519 trafik ilçesinden 34000’i bir tek trafikteyken toplumsal medyadan mesajlaştığı için meydana geliyor. Bu inanılmaz bir sayı. 34 bin kazadan 17 bini ölümle sonuçlanmaktadır. Yine hatırlatalım, ölümün nedeni toplumsal medyanın yarattığı ihmal. Bu yüzden dikkatli olan ve toplumsal medya kontrolünüzü yolda değil evde yahut trafikte değilken yapın.

Ek olarak verilen istatistikler kimin trafikte toplumsal medya hesaplarını denetim ettiğini de ortaya koyuyor. Bu tür kazalarda ölenlerin ise bir çoğu 34 yaşın altında. Toplumsal medyanın burda size verdiği ihmal ölümle sonuçlanıyor. İspanya hükümeti herkesi toplumsal medyayla trafikte iken ilgilenmemeleri gerektiği hikayesinde uyarıyor.

İspanyada direksiyon başlangıcında mesajlaşmaya tedbir aldim için alakalı bakanlık informasyon verici reklamlar hazırlarken ergenlerde toplumsal medyadan örgütlendi ve direksiyon başlangıcında mesajlaşmaya son verin çağrısı yapmış oldu. Ölüm oranların bakınca lüzumlu olduğu bir reel. Devletimizde de toplumsal medyanın önemi gün geçtikçe daha fazla artmaktadır ve insanoğlu birazcık daha kendini kaptırıyor. Lütfen Dikkatli olun.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri