ASUS Zenfone 2, CES 2015’te tanıtımı yapıldı

ASUS Zenfone 2, CES 2015'te tanıtımı yapıldı
ASUS Zenfone 2, CES 2015’te tanıtımı yapıldı
Daha Fazlası


1 158

ASUS, ZenFone ailesinin yeni üyesi ZenFone 2’yi CES 2015 Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdi. Dünyanın ilk 4GB belleğe haiz parlak zeka telefon modeli olma özelliğine haiz ZenFone 2, tamamen yenilenmiş pratik tasarımı ile de dikkat çekiyor.

ASUS, CES 2015’in ilk gününde yeni nesil ZenFone ailesinin en yeni üyesi ZenFone 2 ile karşımıza çıkmış durumda. Çok zarif ve ince pratik tasarımı ile dikkat çeken yeni ZenFone, 5.5 inç Full HD çözünürlüğe sahip vede 403 ppi) ve 178 aşama görme açısı sunan son aşama keskin ve canlı bir monitör ile geliyor. Renklerin daha canlı görünmesini elde eden ASUS TruVivid teknolojisini kullanan monitör Corning Gorilla 3 ile korunuyor.

Geceleri ya da düşük ışıklı ortamlarda meydana getirilen çekimlerde yüzde 400’e kadar daha parlak fotoğraflar elde edilmesini elde eden Düşük Fer Moduna haiz 13 megapiksel PixelMaster kamera, kusursuz özçekimler için 85 aşama açı sunan 5 megapiksel ön kamera ile donatılan ZenFone 2, 2.3GHz hızında çalışan 64-bit Intel Atom işlemci ve 4GB RAM ile daha iyi bir güce sahip şekilde. ASUS’a nazaran ZenFone 2, bundan önceki model ile kıyaslandığında 7 kat daha süratli oyun performansı sunmakta. Tek şarj ile bir günü kolaylıkla çıkarabilen telefonun bataryası 3000mAH ve yalnız 39 dakikada yüzde 60’a kadar şarj olan süratli şarj teknolojisini destekliyor.

Aynı anda iki SIM kart kullanımını destekleyen ZenFone 2’nin tamamen özelleştirilebilir arayüzü ZenUI yeni özellikler yer ediniyor. En oldukça kullanılan özelliklere daha süratli ve rahat erişimi olası kılan ZenMotion, şahsi ve iş bilgilerinin ayrı olarak saklanılmasına müsaade eden emniyet özelliği SnapView, mobilde daha emin web deneyimi için Trend Micro emniyet yazılımının entegre edilmiş olduğu ZenUI tarayıcı ve ZenUI uygulamalarının aktüel kalmasını elde eden ZenUI Instant Updates, ZenFone 2’nin yeni arayüzü ile beraber kullanıma oluşturulan özellikler içinde içeriyor.

Renk seçenecekleri ise Altın,siyah ,gümüş, kırmızı ve beyaz renk seçenekleri bulunan ve Mart 2015’te satışa sunulacak ZenFone 2’nin fiyat etiketi 199 dolar.

ASUS Zenfone 2, CES 2015’te tanıtımı yapıldı

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri