Dijital Dönüşümde Maliyetler Azalmakta ve Verimlilik Artmakta

Dijital Dönüşümde Maliyetler Azalmakta ve Verimlilik Artmakta
Dijital Dönüşümde Maliyetler Azalmakta ve Verimlilik Artmakta

Cardtek Group’un ödeme sistemlerinin hikayesin’de bankalara, ödeme kuruluşlarına, üye işyerlerine ve şirketlere global standartlarda hizmet elde eden, emniyet, sistem işletim ve operasyon mevzusundaki yüksek edinim ve ileri teknoloji altyapısına haiz firması CordisNetwork, e-Dönüşüm  hikayesinde iş ortağı olan FIT Solutions ile e-Satmaca, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet hizmetlerini haiz olduğu hususi entegratörlük alt yapısı ile, kesintisiz ve yüksek hızla sunuyor.

CordisNetwork ve FIT Solutions tarafınca kurulan e-Satmaca alt yapısı, sistemi kesintisiz ve yüksek hız ile çalışmasını, birçok muhasebe ve ERP yazılımına hazır ve basit entegrasyonunu sağlamaktadır. Kuruma hususi satmaca tasarımları oluşturabilen sistem, satmaca gizleme, detaylı sorgulama, 7/24 yardımcı ve sistem seyretme özellikleriyle de ön plana çıkıyor. e-Satmaca sistemine kayıtlı şirket sayısı 30.000 iken 2018’de bu sayının 400 bine yetişmesi öngörülüyor. 2018’de satmaca muamele sayısı yaklaşık 2.4 milyon adedi bulacak ve bu tür işlemlerin %60’ı hususi entegratörler tarafınca sağlanacak.

Daha Fazlası


1 26

e-Defter’e fazlaca azca kaldı

e-Defter kullanmakla mükellef firmaların dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamaları için son tarih 2015 1 Ocak e-Defter uygulamasında kurumların veri kayıpları benzer biçimde problemler yaşamaması adına Gelir İdaresi Başkanlığı tarafınca, uyumluluk onaylı şirketler ile emek harcaması öneri edilmektedir. CordisNetwork-FIT Solutions bu uyumluluk onayına haiz şirketler içinde bulunuyor. e-Defter’e mecburi geçiş meydana getirecek 20 bin yükümlü var. Bu kapsamın genişlemesi ve yükümlü firmaların artması ile ülke ekonomisi yılda 500 milyon TL’ye yakın tutum edecek.

CordisNetwork Genel Müdürü İbrahim Durak, e-Dönüşüm sürecin’de firmaların iş süreçleri ile devlet arasındaki ilişkilerinin dijital ortamda sorunsuzca yönetilmesini elde eden ödeme sistemleri ile entegre hizmet sunabilen Türkiye’de tek hizmet sağlayıcı olduklarını belirtti. Durak;  e-Dönüşüm sürecinde firmalar bu hizmetleri hususi entegratörlerden almalı. Bunun birçok faydası var. Evvela şirketler yazılım ve donanım şeklinde altyapı maliyetlerinden kurtulmuş olacaklar. Bunun haricinde şirketlerin bu sistemle 7/24 ilgilenecek deneyimli ve her türlü problemi süre geçirmeden çözebilecek yetkinlikte personele gereksinimleri olacak. Bütün bu gereksinimler CordisNetwork’ün kuvvetli altyapısı ve hikayesinde uzman mensupları tarafınca yerine getiriliyor. Denetime doğal olarak güvenlikli işletim sisteminin firmalar tarafınca kurulması da ayrı bir masraf kalemi, sadece bunu da müşterilerimize sağlamaktayız. Böyleliklr e-Dönüşüm sisteminin A’dan Z’ye işletilmesi hikayesinde şirketlere destek oluyoruz“ dedi.

Finans sektörünün kendi içerisinde yürüttüğü kapsamlı emekleri üstlenme, böylece onların üzerindeki maliyet yükünü alma hedefiyle yola çıkan CordisNetwork grubun bütün şirketlerinde ön planda yer edinen ‘devamlı değişen ve gelişen alan kişi beklentilerine cevap verme’ felsefesi ile müşteriye sağlamış olduğu faydayı bununla beraber getiriyor. Bankalara, ödeme kuruluşlarına ve kendi ödeme sistemini oluşturmak isteyen kurumlara uçtan uca ve oldukca katmanlı bir yapı ile hizmet sunan CordisNetwork, bu yapıda ‘dış hizmet sağlayıcı’ olarak ‘kullandığın kadar öde’ hizmet modelini e-Dönüşüm sürecinde de uygulamaktadır. CordisNetwork, küresel ödeme sistemleri dünyasında yer edinen bir konseptin Türkiye’de de yaşam bulmasını sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri