RAT virüsü nedir? ve nasıl temizleyebilirim

RAT virüsü nedir ve nasıl temizleyebilirim
RAT virüsü nedir ve nasıl temizleyebilirim

Rat (Remote Administration Tool) Evvela şunu söyliyim Rat 2 türlüdür. Zararsız Yararlı Rat dediğimiz programlar bunlara en fazlaca malum program olarak Teamviewer örneğini verebiliriz. Birde fena Rat vardır ki bu başınıza gelebilecek en fena şeylerden biridir bu bilgisayarınıza girmekle kalmaz aklınızın alabileceği her türlü işlemi yapabilir.

Daha Fazlası


1 59

Peki Rat Virüsleri Bilgisayarıma Iyi mi Bulaşır ve Korunabilirim

Daha oldukca online oyun için indirdiğiniz hile exe’lerinden, Farklı ve içinde ne olduğu gayri muayyen download sitelerinden, Facebook,Twitter vb toplumsal ağlardan paylaşılan virüslü bağlantılara tıkladıgınızda inen dosyalardan, Crack dosyalarından ve bilimum yasadışı sitelerden Rat bulaşma riski fazlaca yüksektir.
Bilinçli vede düşünerek indirin yada tıklayın baglantıları  her gönderilen şeyi indirip kurmayın virüs programı kullanmanızı öneriyorum.

Bu Rat Virüslerinin Zararları Nedir

Rat bulaşmış ferdin dosyalarını kendi bilgisayarına kopyalayabilir, Keylogger benzer biçimde çalışıp gizyazı ve emaillerinizi çalabilirler, Masaüstünüzü gizleyebilir, kilitleyip açabilir, sizinle oyun oynayabilirler ne bileyim kameradan fotoğraflarınızı videolarınızı çekebilir hatta ve hatta bilgisayarınızı cd writer açıp kapatabilirler.

Rat Virüsü Bulaştı Iyi mi Anlayabilirim
Rat virüsü bulaştıgını kestirmek için bilgisayarınızda sıçan kendiliginden oynuyor ise vede, bazen kamera ışığı açılıp kapanıyorsa sizin vazgeçtiğiniz yanlış giden işlemler oluyorsa bilgisayarınıza rat girmiştir. yada Başlat – Msconfig yazıp istenmeyen program sizin bilmediginiz bişey var ise denetim etmenizi tavsiye ederim doğal olarak her rat orada gösterecek die kural yok yapanın profesyonelligine kalmış.

Adsıasfasfz

Rat Virüsü Iyi mi Temizlerim
Emin çözüm format olmakla beraber doğal olarak kararlı çözüm degil şayet bulaşıcı bir ratsa usb- Taşınabilir harddisk vs bulaşma riski var. Emin crack olmayan bir antivirüs programı ile taratabilirsiniz. (Not: Antivirüs programları fudlanabilir kısaca siz güvende sanarsınız kendinizi ama antivirüs programı ratı görmez)

Sizlere Önereceğimiz Programlar

Kaspersky Antivirüs
Emsisoft Antimalware
Combofix

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri