Bilgisayarımızdan virüsleri nasıl temizleriz

virüs nasıl temizlenirizBu sual devamlı hepimiz tarafınca dillendirilen bir problem bugün bilgisayarınıza virüs bulaştığında yapmanız gerekenleri Virüslerin ne oldugunu ve tavsiyelerimi söylemek isterim.

Ilk olarak her iyi şeyin bir fena yanı olduğu varsayımını doğruluyor. Bilgisayarlar var oldugundan beridir bu yazılımcık da devamlı geliştirilip internete sunuluyor daha oldukça 2000’li yıllarda git gide kendini hissettiren virüslerden kurtulmak ölüm. Pc virüsleri bir bilgisayardan bir bilgisayara yayılabildiği şeklinde hem de sistem dosyalarınıza bulaşarak bilgisayarınızın emek harcama düzenini bozan programlar olup. Bu virüsler sisteminizdeki dosyaların yapılarını bozabileceği benzer biçimde mühim dosyalarıda silebilir bu yüzden sisteminizi korumak için tavsiyelerimi iyi kulak verin.virüsnasıltemizlenir

Virüs Iyi mi Bulaşır ?

Virüsün yayılma şekli genel anlamda eposta mesajlarındaki eklerden , USB ile yahut dosyaların içerisine gizlenip indirdiğiniz dosyalardan yahut girdiğiniz güvenilir olmayan sitelerden bulaşır. Son zamanlarda virüs Facebook’da da etken olarak vardır. Size gelen bağlantılardan ve paylaşılan sizle ilgili ve arkadaşlarınızla ilgili şeylere tıkladıgınızda virüs bilgisayarınıza girebilir.

Daha Fazlası


1 59

Virüs’den Iyi mi Korunabilirim ?

  1. Virüslerden korunmak için en önemlisi bilincli bir kullanıcı olmaktan geçiyor. Bilgili bir kullanıcı olun her gördüğünüz ve güvenmediğiniz şeyleri indirmeyin.
  2. Crack programlardan sakının her gördüğünüz sitedeki warez programlarını bilgisayarınıza kurmayın.
  3. Çevrimiçi bir virüs programı kullanmanızı öneriyorum.
  4. Elimden gelen Herşeyi yaptım silemedim Format atabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri