Windows 9 dosyalarını yüklemek kullanıcılar için tehlike saçıyor

Windows 9 dosyalarını yüklemek kullanıcılar için tehlike saçıyor
Windows 9 dosyalarını yüklemek kullanıcılar için tehlike saçıyor

Daha Microsoft ismini bile fazla dillendirmezken internette yayılan ve hem telefonları aynı zamanda bilgisayarları kapsayan Windows 9 yükleme dosyaları kullanıcılar için vehamet saçıyor.

Daha Fazlası


1 182

Hemen hemen resmi olarak duyurulmayan Windows 9′un 2015′in başlarında çıkması planlanmakta. İşletim sisteminin ücretsiz bir şekilde sunulacağına dair söylentiler mevcut, sadece bu mevzuda hemen hemen kararlı bir informasyon yok. Bunun yanı sıra dosya paylaşım sitelerinde ve YouTube’da ortaya çıkan parasız “Windows 9″lar korku saçıyor.

“Windows 9 Extreme Edition”, “Windows 9 Ultimate” yahut “Windows 9 Professional” şeklinde yanıltıcı isimlerle karşınıza çıkan indirmelerin içerisinde tema giydirilmiş, illegal Windows 7 yahut 8 kurulumlarından başka bir şey yok. Dosya paylaşım siteler’den baska, YouTube’da da altında indirme bağlantısı veren birçok Windows 9 konseptine rastlamanız olası. ISO dosyası olarak sunulan birtakım indirmeler, 20′nin üstünde ön-yüklü programla gelebilmektedir. İçinde lisanssız yazılımların da bulunmuş olduğu bu kurulumların, Windows’u en baştan çöplüğe çevirmektedir.

En fena durumda ise zararlılarla karşılaşmanız ihtimaller içinde. Tecrübesiz kullananların Windows 9′u indireyim derken bir botnet’in parçası haline gelmeleri hiç de zor olmasa gerek. fakat siz de bir zararı olan ağının parçası olmak istemiyorsanız, şimdilik Windows 7 yahut Windows 8 ile yetinmenizi öneriyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri