İphone 6 Galaxy Note 4’ü hangi özelliği ile geride bıraktı sizce?

İphone 6 Galaxy Note 4’ü hangi özelliği ile geride bıraktı sizce?
İphone 6 Galaxy Note 4’ü hangi özelliği ile geride bıraktı sizce?

Bu güne kadar Android cihazların yazılım bakımından iyi mi Apple yazılımlarından üstün bulunduğunu konuştuk. Hala da öyle. Zira şuan iPhone 6larda kullanılan bir fazlaca yazılımsal özellik seneler ilkin Android cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bir oldukça şirket en iyi telefonu üretmeye çalışırken mükemmel bir teknolojik ortam ortaya çıkmıştır. Apple nedense bu ortamdan kendini ayrı tuttu ve geri kaldı. Fakat iPhone 6ların öyleki özellikleri var ki Galaxy Note 4’ü geride bırakıyor.

İphone 6’nın en mühim özelliklerinden birisi tasarımı. Gerçi son modeller tasarım mevzusunda oldukça mühim tartışmalara niçin oldu. Son modellerin bükülebildiği tartışmaları Apple’ın tasarımına taş koydu. Apple iPhone 6larda metal araç-gereç kullandı. Samsung ise cihazında bir tek çerçeve kısmında bunu uyguladı. Samsung’un da tasarım mevzusunda sıkıntıları mevcut.

Daha Fazlası


1 158

Meydana getirilen testelere nazaran iPhone 6’nın ekranının daha parlak olduğu ortaya çıkmış. Daha parlak bir ekran istiyor iseniz iPhone 6 deneyebilirsiniz. Fakat herşey parlaklık değil. Zira Note 4’de yüksek çözünürlüğünde olan QHD bir ekran var.

Tasarıma geri dönecek olursak iPhone 6’nın Note 4’ten daha ince bulunduğunu bildiğiniz gibi. Bu özellik bazı kullanıcılar için mühim fakat bükülme tartışmalarına da destek veriyor. Zira telefonun oldukça inca olması bükülmesine yol açıyor.

Öteki konuşulan bir fark ise büyük boyutlardaki bu iki telefonun kullanılabilirliklerinin değişik olması. Büyük telefonları tek elle kullanmak zor fakat firmalar çeşitli yazılımlarla bunu hallettiler. Note 4’ün tek el ile kullanım için yazdığı özellikler sanırız iPhone 6’nın ki kadar iyi bulunmamış.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri