Sosyal medyada ağaç kesilsin mi anketi başladı

Sosyal medyada ağaç kesilsin mi anketi başladı
Sosyal medyada ağaç kesilsin mi anketi başladı

Çardak belediyesi ilçede çekince oluşturan 30 ağacın kesilerek yerine yenisinin dikilmesi için toplumsal medya üstünden anket başlattı.

DENİZLİ (AA) – Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, ilçede devrilme tehlikesi oluşturan ağaçların kesilip yerine yenilerinin dikilmesi için toplumsal medya üstünden “ağaç kesilsin mi” anketi başlattı.

Daha Fazlası


1 127

Öztürk, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, bazı cadde ve sokak üstündeki 30 ağacın can ve mal güvenliği açısından çekince oluşturduğunu, ağaçların kesilerek yerlerine yenilerini dikilmeyi düşündüklerini söylemiş oldu.

İlçede yaşamını sürdüren vatandaşların görüşünü almak için toplumsal medya üstünden anket yaptıklarını dile getiren Öztürk, İnternete cadde ve sokaklarda çekince oluşturan ağaçların resimlerini koyduk. Yurttaşlarımızın yorumları bizim için belirleyici olacaktır. Gelecek talepleri değerlendirerek bir karara varacağız. Kesilen her ağaç yerine 3 ağaç dikilmeyi planlıyoruz dedi.

Anketin 1 Aralık’a kadar devam edeceğini belirten Mahmut Öztürk, şunları söylemiş oldu:

Kesilecek 30 ağaç yayaların yoğun olduğu okul , pazaryeri ve caddelerde bulunuyor. Çam ağaçları ortalama 60 senelik, kökleri de sağlam olmadığı için geçen yıl biri devrildi. Yoğun kar yağışı olmadan bu tarz şeyleri kaldırıp yerine hem görsel, hem de gölgesi fazla olan ağaçlar dikmek istiyoruz. Sökülen ağacın yerine 5 fidanın dikilmesini isteyenler vardır. Gerekirse 5 değil, 10 fidan dikmeye hazırız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri