Akıllı telefon piyasasını deprem gibi sallayan telefon

Akıllı telefon piyasasını deprem gibi sallayan telefon

Akıllı telefon piyasasını deprem gibi sallayan telefon
Akıllı telefon piyasasını deprem gibi sallayan telefon
Daha Fazlası


1 158

LG, akıllı telefon piyasasındaki süratli yükselişini sürdürüyor. LG‘nin, LG 2’den sonrasında LG G3 modeli de Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaştı.

Akıllı telefon piyasasında gelişmeler tüm hızıyla devam etmekte. LG, LG G3 modeli ile adından sıkça söz ettiriyor. LG G3 tüketicilere sunmuş olduğu ‘Akıllı Sadelik’ kavramıyla yaşamı kolaylaştırıyor.

LG G3 hakkında detaylı inceleme!

LG Electronics’in yeni amiral gemisi olan LG G3,en son teknolojisinin yanında ergonomik tasarımı ve üstün teknik özellikleriyle akıllı telefon alanında çığır açıyor.

LG Electronics, akıllı telefon yaşamına sunmuş olduğu son olarak ürünü LG G3’ün üstün özellikleriyle yaşamı oldukça daha kolay hale getirmekte. Tamamen kullanıcı isteklerine odaklanan ‘Senden Öğreniyorum’ felsefesinin sonucu olan ‘Akıllı Sadelik’ terimi akıllı telefon standartlarına yeni bir şekil veriyor. LG G3, 5.5 inç’lik ekranı, ergonomik tasarımı, muhteşem kamerası ve üstün işlemcisiyle akıllı telefonunuzu yaşamın her alanında ihtiyacınız olan şeyleri karşılayacak olmazsa olmaz bir vasıta haline getiriyor.

Görkemli ve canlı görüntüler Quad HD kalitesiyle LG G3’te

538 ppi px QuadHD teknolojisine ve 4 kat daha çok HD kalitesine haiz ekranı ile LG G3 akıllı telefon ekranlarının standartlarını belirliyor. LG G3, 5,5 inçlik 2560×1440 çözünürlük ile kaliteli ekranı muhteşem bir görüntü deneyimi sunuyor. Küçültülen px boyutlarıyla oldukca daha azca batarya tüketimi ve net bir görüntü sağlıyor.

Knock Code özelliği ile LG G3’ünüzün en basit bir şekilde güvenliğini sağlayın

LG G3, kullanıcılarına gelişmiş akıllı güvenlik özellikleri sunuyor. Knock Code, kullananların LG G3’lerini açmak ya da kilitlemek için ekranda kendilerinin belirlediği bir şekli çizmelerine olanak tanıyor. Knock Code bu çizimin kapalı ekran üstüne 2 ila 8 arası dokunuşla 80 binden fazla değişik şekilde gerçekleştirilebilmesi yardımıyla yüksek bir güvenlik sağlıyor. Knock Code’a ek olarak ‘ta Content Lock ise; LG G3 bilgisayara bağlandığında devreye girerek kişisel dosyaları güvenli bir halde gizli saklı tutarken bir öteki güvenlik özelliği Kill Switch ise, herhangi bir hırsızlık vakasında LG G3 sahibinin telefonunu uzaktan dönem dışı bırakabilmesini sağlıyor.

Akıllı klavye ile tuşlar size nazaran biçim alsın

LG G3, yazma alışkanlıklarını çözümleme eden akıllı klavyesi ile daha süratli ve hatasız bir halde yazmaya olanak tanıyarak yüzde 75 oranında yazım hatalarını en aza indiriyor. Emoji tavsiye özelliğiyle yüzlerce yüz ifadesi arasından yazdığınız kelimeye en uygun olanı tavsiye ediyor. Ek olarak kullananların en oldukca kullandığı kelimeleri belirleyerek sözcük tavsiyelerinde bulunan bu akıllı klavye, LG G3’ün bu hususi durumunu bir adım öteye taşıyarak yazma geçmişine dayalı olarak bir sonraki kelimeyi tahmin ediyor ve yazma hızını inanılmaz derecede artırıyor.
LG G3’ün akıllı klavyesinin mühim özelliklerinden bir diğeri ise, kullanıcının yazdığı kelimelere bakılırsa yazı dilini otomatik algılayabilmesi. Kullananların tek ve kesintisiz parmak hareketiyle hem yazılan kelimeyi hem de dilini ve hangi kelime bulunduğunu anlayarak akıllı telefonla bildiri yazmayı inanılmaz süratli, kolay ve keyifli bir hale getiriyor.

Artık selfie çekmek fazlaca kolay

Gelişmiş 13 MP OIS kamerası Laser Auto Focus ile tüm hususi anları ölümsüz kılarken, azca ışıkta bile Laser Beam mesafeyi ölçerek muhteşem bir halde anı yakalamaya olanak tanıyor. LG G3’ün kamerası devamlı odağı koruyarak fotoğraflardaki bulanıklığı ve videolardaki titreşimi azaltmakta. LG G3 karanlık ortamlarda bile daha parlak, daha net resimler çekilebilmesine olanak veriyor.
LG G3’ün 2.1 MP ön kamerası ile size daha net ve kolay ‘selfie’ çekim imkanı da sunuyor. Telefonun hiçbir yerine dokunmadan bir tek bir el hareketiyle 3 saniye içinde muhteşem bir selfie çekebilmek artık mümkün. LG G3 işte bu eşi olmayan kolay kullanımı ile de gene bir ilke daha imza atıyor. BSI (Back Side Illuminated) sensör ile flaş yardımıyla fena ışık koşulları altında dahi daha azca bulanık ve daha parlak resimler çekilebilmesini sağlıyor. İki değişik renkte ışığa haiz olduğundan, flaş kullandığınızda bile kameranız daha organik renk tonlarını yakalayarak bu sayede en naturel selfie çekimi elde edebilirsiniz.

“Akıllı Sadelik” ile yaşamı kolaylaştıran tasarım

LG G3 kullanım kolaylığını hedefleyerek benzer uygulamaları tek bir çatı altında topluyor. Öncesinden yüklenen uygulamaların sayısını azaltarak uyguladığı yazılım rejimiyle kullanıcıyı uygulama kalabalığından kurtaran bir özelliğe haiz. İnce yapısı ve eşi olmayan ergonomik tasarımı ile tek elle sorunsuz bir kullanım sunan LG G3, LG’nin tasarım harikası ‘Büyülü Tuşu’ ile birleşerek üstün bir kullanım performansı ve metalik dokusu yardımıyla LG G3’ün daha temiz görünmesini sağlıyor. Telefon üstünde parmak izi bırakmama özelliği ise bu ürünü hususi kılan öteki sebeplerden bir tek bir tanesi. LG G3; metalik siyah, parlak altın ve ipeksi beyaz olmak suretiyle 3 değişik renk alternatifi ile hayatınıza renk katıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri