Çin’de Banka hesabı açana iPhone 6

Çin’de yaşayıp’ta yeni iPhone 6 modelini almak için haftalarca beklemek zorunda kalanlar için ülkedeki bir banka yeni bir çözüm üretti.

Çin'de Banka hesabı açana iPhone 6
Çin’de Banka hesabı açana iPhone 6

Grace Zhu’nun The Wall Street Türkiye’de satışa sürülen haberine gore, Çinli Ping An Insurance holdingin bir birimi olan Ping An Bank, varlık yönetimi ürünlerine yatırım meydana getiren müşterilerine faiz ödemesi olarak anında iPhone 6 yada iPhone 6 Plus telefon veriyor.
Pekin’in son adımları çindeki bankacılık sektörüne daha çok rekabet getirirken banka bu hamlesi ile hem Çinli tüketicilerin akıllı telefon çılgınlığına hitap etmeyi hem de mevduat tabanını artırmayı amaçlıyor.

Bankanın yayındaki reklamına nazaran üç senelik varlık yönetim ürünlerine 37 bin yuan (5 bin 968 dolar) ya da beş senelik ürünlere 23 bin 500 yuan (3 bin 840 dolar) yatıran müşteriler 16GB’lık iPhone 6 alıyorlar. Daha büyük ekranlı iPhone 6 Plus isteyen müşteriler ise üç senelik varlık yönetim ürününe 45 bin 300 yuan ya da beş senelik ürüne 28 bin 500 yuan yatırmak zorunda.

Bankanın Pekin’deki şubesinin alan kişi ilişkileri müdürü Wang Lushuai yapmış olduğu açıklamasında, Bu ürünler ana para garantilidir. Tıpkı banka mevduatları şeklinde. Sadece bu üründe müşteriler faiz ödemesini vadeden ilkin alabiliyor dedi. Bu şu demek oluyor iPhone telefonlar faiz yerine geçiyor.

Ping An Bank merkezinden meydana getirilen açıklamasında ise promosyonların yalnızca Pekin’deki bazı şubelerde geçerli olduğu açıklandı.

Daha Fazlası


1 127

Şu an Çin’de iPhone 6 telefon almak isteyenler Apple’ın resmi web sitesi üstünden yapacakları alışverişlerde yedi ila 10 iş günü beklemek zorundalar. iPhone 6 Plus için bekleme süresi üç ila dört haftaya kadar çıkıyor.

ABD ve öteki ülkelerde satışa sunulmasının üstünden ortalama bir ay sonrasında Çin’de satışa sunulan yeni iPhone’lar bu ülkede çok çok fazla talep görmekte. Yoğun istek sebebiyle telefonu almak da zorlaşıyor. Sınırı olan arz sebebiyle yeni iPhone’ların ilk piyasaya sürüldüğü yerlerden kabul edilen Hong Kong’dan telefonları Çin’e getiren karaborsacılar için bu durum oldukça kazanç sağlıyor.

Sadece Ping An Bank’ın varlık yönetim ürünlerine yatırım yapanlar paralarını yatırdıkları gün yeni iPhone’ların da sahibi olabiliyor. Sadece her bir şubenin kendi pazarlama stratejisi sebebiyle yatırılması ihtiyaç duyulan miktar şubeden şubeye azca da olsa değişim gösterebiliyor.

Bankanın ürünlerinden birisine 38 bin yuan yatıran 28 yaşındaki He Xiuli, Bence iyi bir antak kalma. Hem ürünün vadesinin ilkin faizinizi almış olmaktasınız hem son iPhone modeline derhal haiz oluyorsunuz. diyor.

Bankanın varlık yönetim ürünleri tutum hesapları benzer özellikler gösteriyorki. Her ikisi de aynı vadede aynı faizi veren ürünlere haiz.

Çin’de üç senelik mevduatlar için resmi gösterge faizi şu anda yüzde 4,25 seviyesinde. Bu da 37 bin yuanlık bir hesabın üç yıl sonrasında 4.747,50 yuan faiz getirebileceği anlamına gelmekte. Çin’deki Apple Store’da telefonun 5.288 yuan olduğu göz önüne alındığımızda bankanın varlık yönetim ürünlerine yatırım iyi bir antak kalma şeklinde görünüyor.

Ping An Bank’ın satın alan ilişkiler müdürü Wang açıklamasınday’sa, Çin’de yeni iPhone almak oldukça zor olduğundan varlık yönetim ürünleri müşteriler içinde oldukça popüler durumdadır. Şubemiz geçen Pazartesi’den bu yana günde ortalama 20 iPhone sattı dedi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri