Sim kartların sonu geldimi?

Sim kartların sonu geldimi?
Sim kartların sonu geldimi?
Daha Fazlası


1 127

Sim kartların sonu geldimi?

Sim kartların sonu geldimi? Apple kural tanımaz ve cesur tavrı ile piyasada her zaman normları değiştiren bir konumda oldu. Standartları bozmaktan çekinmeyen Apple sim kartları da hiçbir zaman sevmedi. iPhone ve iPad cihazlarda nano sim kartlar kullanarak sim kart dünyasını adeta kaosa sürükleyen ve Apple cihazlardaki nano sim kartları başka cihazlarda da kullanabilmek isteyenleri ekstra bir aparat edinmek zorunda bırakan firma, şimdilerde ise yeniden programlanabilir sim kartlar geliştirmek için çalışıyor.
“Apple SIM” adı verilen proje hayata geçtiğinde sim kartları basit bir arayüz sayesinde farklı numara, operatör ve tarifeler için yeniden programlayabilmek mümkün olacak. Apple zaten daha önce her cihazın içine gömülü şekilde gelen sabit sim kartlar geliştirmek istediklerini dile getirmişti. “Apple SIM” bunun başlangıcı gibi duruyor. Proje ile gelecek ilk simler hala çıkartılabilir olacak ve normal sim kartlar kullanan iPad’ler üretilmeye devam edilecek ancak böyle giderse yeniden programlanabilir sim kartların standartları tamamen değiştirmesi ve yakın gelecekte cihaz içine gömülü sabit simlerin kullanıma girmesi bekleniyor.
Artık sim kartların sonu geldi diyebiliriz. Büyük bir ihtimalle 2 yıl sonra alacağınız bir Apple ürününde artık sim kart yuvası göremeyeceksiniz. Apple asla arkasına bakmıyor, istediğini elde ediyor ve sektörde korkusuzca devrim yaratıyor. “Apple SIM” projesine destek veren operatörler şimdilik AT&T, T-Mobile, Sprint ve İngiliz EE cep telefonu operatörleri. Yakın zamanda başka firmaların da projeye destek vermesi bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri