Uçaklarda Wi-Fi hızlandıkça Uçak İçi Eğlence Sistemleri tarih olabilir

Uçaklarda Wi-Fi hızlandıkça Uçak İçi Eğlence Sistemleri tarih olabilir
Uçaklarda Wi-Fi hızlandıkça Uçak İçi Eğlence Sistemleri tarih olabilir
Daha Fazlası


1 127

Uçaklarda Wi-Fi hızlandıkça Uçak İçi Eğlence Sistemleri tarih olabilir

Bu hafta United Airlines kısa ve orta mesafe uçuşlarında Wi-Fi hizmeti vereceğini duyurdu. United Airlines yeni jenerasyon 9.8 Mbps hızında ATG-4 Wi-Fi hizmetini kullanacak. Uçaklarda Wi-Fi kullanımı çok yeni bir şey değil. Bazı havayolu şirketleri uçuşlarının bir kısmında Wi-Fi kullanırken ve bunu bilet alırken müşteriler için özel bir seçenek olarak sunarken, Virgin America gibi bazı firmalar ise tüm uçaklarında Wi-Fi hizmeti veriyor.
United Airlines’ın duyurduğu yeni Wi-Fi hizmetinin özelliği ise yolculara web’de dolaşma ve maillerini kontrol etme fırsatları vermesinin yanı sıra 9.8 Mbps hızıyla dizi, film, müzik gibi medya ürünlerinin de oynatılabilecek olması. Bu da koltuk arkasındaki ekranlarla sunulan uçak içi eğlence sistemlerinin giderek gözden düşeceği sinyalini veriyor. Uçaklarda Wi-Fi hızlandıkça uçak içi eğlence sistemleri tarih olabilir. Yolcular artık tablet, telefon ve laptop gibi kendi cihazlarından yüksek hızlı Wi-Fi hizmetiyle dilekleri filmi ya da diziyi izleyebilecek, müzik dinleyebilecek.

 

United Airlines Wi-Fi hizmeti vereceğini duyurmasıyla birlikte bölgesel uçuşlarında kullandığı uçaklarda koltuk arkası monitörleri kaldırdı bile. Bu uçaklarda yolcular Wi-Fi hizmeti ile kendi cihazlarından internette vakit geçirebilecek. Uçak içi eğlence sistemlerinin kaldırılması aynı zamanda daha az yakıt maliyeti ve daha çok kâr anlamına geliyor. Uçaklarda ne kadar az ekipman olursa bu uçuş için kullanılacak enerji maliyetini azaltıyor.

 

Uçaklara eklenen Wi-Fi ekipmanları koltuk arkası monitörlerden çok daha hafif ve küçük. Yeni sistemle havayolu firmaları aynı zamanda uçak içi eğlence sisteminin getirdiği telif hakkı maliyetlerinden de kurtulmuş oluyor. Hızlı Wi-Fi bağlantısı sunup uçak içi eğlence sistemini kaldırma furyasına zaman içinde tüm havayolu firmalarının uyması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri