Google’ın yeni Nexus 9 tableti ön siparişe açıldı

Google’ın yeni Nexus 9 tableti ön siparişe açıldı
Google’ın yeni Nexus 9 tableti ön siparişe açıldı
Daha Fazlası


1 186

Google’ın yeni Nexus 9 tableti ön siparişe açıldı

Google’ın yeni Nexus 9 tableti ön siparişe açıldı. HTC, Amazon, Best Buy ve Play Store mağazalarından sipariş verilebiliyor. Alınan ön siparişler tabletin resmi olarak piyasaya çıkacağı 3 Kasım tarihinde teslim edilecek. HTC ve Google ortak yapımı olan tablet Android 5.0 Lollipop kullanan ilk cihazlardan birisi olacak. Android 5.0 Lollipop pek çok büyük değişiklik ve yenilik içeriyor. İşletim sistemi görsel anlamda da tamamen yenilenmiş.

8.9 inch ekran boyutuyla Nexus 9 Android kullanan diğer iPad rakipleri arasında kendisine özel ve önemli bir yer ediniyor ve iPad’e diğerlerinden bir adım daha fazla yaklaşıyor. Yeni iPad’in duyurulduğu şu günlerde Nexus 9’un da ön siparişe açılmış olması tesadüf olmasa gerek. Yakında iki tablet de piyasada olacak ve kullanıcılara daha iyi karşılaştırma imkanı doğacak.

Nexus 9, şimdilik 16 gb. depolama kapasiteli ve yalnızca Wi-Fi içeren 399 $ fiyatlı ve 32 gb. depolama kapasiteli 479 $ fiyatlı iki seçenekle geliyor. İleride 599 $ fiyatla satılacak bir 4G modelin çıkacağı da duyuruldu. Tablet ilk aşamada sadece siyah ve beyaz renk seçenekleriyle çıkıyor ancak 2015 yılı içerisinde kum rengi bir model de çıkacak. Google’ın Nexus 9’u Play Store’a koymasıyla birlikte Nexus 7 satışları da kaldırıldı. Önümüzdeki günlerde tıpkı Google Nexus 9 gibi başka Android 5.0 Lollipop kullanan cihazların da birbiri ardına çıkması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri