Apple Store’larda artık Bose ürünleri yok

Apple Store’larda artık Bose ürünleri yok
Apple Store’larda artık Bose ürünleri yok
Daha Fazlası


1 127

Apple Store’larda artık Bose ürünleri yok

Artık Apple’ın online satış mağazalarından Bose ürünleri satın alınamayacak. Apple Store mağazalarında da pek yakında tüm Bose ürünlerinin raflardan kaldırılması bekleniyor. Online satış mağazasında artık “Bose” sözcüğü ile arama yapıldığında karşınıza alakasız ürünler çıkıyor. Bu durumun Apple’ın artık Beats kulaklıklarının sahibi olması nedeniyle Bose ile rekabet ve husumet içerisine girmiş olmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

2014 NFL sezonu için Bose lig ile bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı ve bu anlaşma dahilinde sezonun tüm maçlarında ve medyada yayınlanacak röportaj ve diğer tüm görüntülerde Beats ürünlerinin kullanımı yasaklanmıştı. Lig oyuncularından Colin Kaepernick geçtiğimiz günlerde Beats kulaklık kullanırken görüntülendiği için 10.000 $ ceza ödedi.
İki şirket arasındaki tek çekişme NFL konusunda da olmadı. Apple ve Bose patent davalarında da karşı karşıya geldiler ancak mahkemede meseleyi çabuk çözdüler. Buna rağmen, iki şirket arasındaki iş ilişkisi giderek daha kötü hale geliyor hatta sona eriyor.

Bu durum tüketiciler için de hayal kırıklığı yarattı. Apple kullanıcıları SoundLink Mini gibi popüler Bose ürünlerini artık Apple mağazalarında bulamayacak. Apple Store’lar tam da Bose’nin peşinde olduğu müşteri kitlesine hitap ediyor, dolayısıyla bu şirket için hiç de küçük bir kayıp değil. Sennheiser ve Bowers & Wilkins gibi diğer lüks kulaklık markaları ise Apple Store’larda satılmaya devam ediyor. Apple Store’larda artık Bose ürünleri yok ama Bose meraklıları da Amazon gibi pek çok online mağazadan hala ürün satın alabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri