PayPal Hesabı Nasıl Açabilirim?

Paypal hesabının nasıl açılabileceği konusunu anlatmadan ilkin niçin bir PayPal hesabına ihtiyacımız olduğundan ve web üstündeki ödeme şekillerinden birazcık bahsedelim.

Ödeme Sistemleri Nedir?

Müşterileriniz alışveriş siteniz üstünden alışveriş yaptıklarında değişik ödeme şekilleri ile ödeme yapabilirler.

Bugün en yaygın kullanılan ödeme şekilleri aşağıdakilerdir:

  • Kredi Kartı
  • Kapıda Ödeme
  • Havale / EFT
  • Mobil Ödeme

Bu ödeme şekillerinden en yaygın kullanılanı Kredi Kartı ile ödemedir. Ülkemizdeki sanal alışverişin %80′i kredi kartı ile yapılmaktadır. Bu yüzden alışveriş sitenizin kredi kartı ile ödeme seçeneği sunması oldukca önemlidir.

Alışveriş websitenizden kredi kartı ile ödeme kabul edebilmek için aşağıdaki şeklinde iki değişik seçeneğiniz var:

Herhangi bir bankadan sanal POS adını verdiğimiz bir ürün almalısınız. Bu süreç bankadan bankaya değişmekle birlikte, uzun devam eden ve birçok evrak işi gerektiren bir işlemdir. Pozitif yanları ise bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunmuş olduğu taksit ve benzeri imkanları müşterilerinize sunma imkanı sağlarlar. Her banka, sanal POS kullanımı için değişik oranlarda olmakla birlikte belli bir miktar komisyon tutarını alışveriş üstünden keser ve ödemeleri hesabınıza belli bir vadede gerçekleştirir. Eğer bir sanal POS almışsanız yada almayı düşünüyorsanız bu detayları Ganipara’da Ödeme Altyapısı Ayarları kısmına ilave ederek sanal POS ile satışa başlayabilirsiniz.

 
PayPal’da bir Parasız Premium hesap alarak, bu hesap bilgileriniz aracılığı ile sanal mağazanızdan kredi kartı yada müşterilerinizin PayPal hesabı var ise, bu hesapları aracılığı ile ödeme alabilirsiniz. PayPal ile çalışmaya adım atmak için lüzumlu olanlar: Eposta adresiniz, telefon numaranız, posta adresiniz ve bir banka kartı/hesabı bilgisidir. PayPal bir halde ufak bir banka şeklinde iş koşturmacasındadır. Değişik olarak fizyolojik bir şubesi bulunmamakta ve yatırım ürünleri sunmamakta olup. Avantaj olarak ise anında hesap açıp, kredi kartı ile ödeme alabilir, para gönderebilir yada alabilirsiniz. Müşterilerinizin Ganipara’dan yapmış olduğu alışveriş sonucunda ödemiş oldukları meblağ PayPal hesabınızda birikir. Biriken bu tutarı herhangi bir kredi kartınıza, banka kartınıza yada banka hesabınıza yönlendirebilirsiniz. Bu yönlendirmeyi yapabilmek için PayPal Hesabınızda minimum 1 tane kart tanımlaması yapmanız gereklidir.
PayPal, kredi kartı ile ödeme kabul edebilmek için en kolay ve süratli netice alabileceğiniz seçenektir. PayPal ile ödeme almak istediğiniz süreç aşağıdaki resimde görüldüğü şeklinde işler:

PayPal Hesabı Nasıl Açabilirim?
PayPal Hesabı Nasıl Açabilirim?

PayPal ile ödeme almak için ilk olarak bir PayPal Hesabı açmanız gereklidir.

Daha Fazlası


1 59

PayPal Hesabı Nasıl Açabilirim?

PayPal Hesabı açmak için aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olucak:

  • Geçerli bir eposta adresi
  • Telefon numarası
  • Posta Adresi
  • Atm Kartı yada Kredi Kartı Numaranız
  1. PayPal Hesabı açmak için http://www.paypal.com.tr adresini ziyaret edin ve sağ üst köşede bulunan “Hesap Açın” butonuna basın.

gp-paypal-0001-534x40022

2. Ülke yada Bölge olarak yaşadığınız bölgeyi seçin. PayPal iki değişik hesap türü sunmaktadır. Bunlardan Bireysel hesap, kişisel olarak işlerinizi takip ettiğiniz vakit kullanabileceğiniz bir hesap türüdür ve Ganipara’da alışveriş sitenizden Kredi Kartı ile ödeme kabul etmek için lüzumlu tüm özellikleri barındırmaktadır. Hesap türü olarak Bireysel seçeneğini seçmek için Hesap Açın butonuna basın.

gp-paypal-0002-533x40033

3. Sonraki aşamaya geçmek  için güvenlik sorgusunda ekranda gördüğünüz kodu metin kutusuna yazın.

gp-paypal-0003-534x40044

4. Müşterilerinizin yapmış olduğu ödemelerin size aktarılabilmesi ya da PayPal hesabınızla alışveriş yapmak istediğinizde kullanabilmek için bir kredi kartı, atm kartı yada sanal kart eklemelisiniz. PayPal kullanımı tamamen güvenlidir. Sadece tereddütünüz var ise bir sanal kart numarası ekleyebilirsiniz. Bu işlemi sonrasında da tamamlayabilirsiniz. Hemen sonra tamamlamak isterseniz sayfanın altındaki “Hesabıma Git” butonuna basın.

gp-paypal-0004-532x40054

5. PayPal Hesap anasayfasında tüm para haretlerinizi özet olarak görebileceğiniz bir tablo bulunur. PayPal hesabınızı kullanmaya adım atmak için öncelik olarak epostanızı onaylamanız gerekmekir.

Kayıt olurken belirtmiş olduğunuz eposta adresinize gelen Eposta Doğrulama linkine tıkladıysanız 6. adıma atlayabilirsiniz. Eposta onay butonu gözükmüyorsa aşağıdaki adımları takip ederek epostanızı onaylayın.
Eposta’nızı doğrulamak için Kullanıcı Profili linkine tıklayın.

gp-paypal-0005-533x40055

Oluşturul an sayfada “Kişisel Bilgilerim” butonuna basın. Eposta bölümünde (Onaysız) linki görünüyorsa, bu bağlantıya tıklayın.

gp-paypal-0006-535x40066

“E-postada düğme görünmezse burayı tıklayın” linkine basın.

gp-paypal-0007-532x400sd

Oluşturulan sayfadaki metin kutusuna size PayPal tarafınca gönderilmiş eposta içindeki Onay Kodunu yazmanız lüzumlu.

gp-paypal-0008-531x400kk

Size gelen eposta içindeki örnek onay kodunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu kodu kopyalayıp PayPal sayfasındaki (bundan önceki görseldeki) metin kutusuna yapıştırın.

gp-paypal-0009-266x400dd

Epostanızın onaylanması sonrasında şifrenizi unutmanız durumunda lüzumlu detayları alabilmeniz için, oluşturulan sayfadaki güvenlik sorularını ve cevaplarını belirleyin.

gp-paypal-0010-530x400asHayırlı olsun Artık PayPal Hesabınız kullanıma hazır durumdadır.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri