Windows Store Değişime hazırlanıyor

Windows Store Değişime hazırlanıyor
Windows Store Değişime hazırlanıyor

Microsoft, Windows 10’un tanıtımı ile birlikte yazılımlarının emek verme sisteminde köklü değişimler hayata geçirmeye başlamış durumda. Başlat menüsün geri gelmesinin haricinde, Windows Store’un emek harcama sistemi de mühim seviyede değişime uğrayacak.

Şu anda, Windows Store’da yalnız “çağıl” uygulamaları satın alabilmektesiniz. Sadece bu sistemin değişeceği, Microsoft tarafınca gösterilen bir blog yazısında belirtiliyor. Bu yazı yardımıyla de yakın bir gelecekte Windows Store içinde “çağdaş olmayan” uygulamaların da yer alacağına kesinlikle güvenilir olabiliyoruz.

Daha Fazlası


1 85

İşletme modellerinin öağdaş olmayan uygulamalar ile iyi mi çalışacağı mevzusunda bir bilgimiz olmamasına karşın, Microsoft’un uygulama satıcılarını, Apple’ın OS X App Store’unda kullandığı yönteme benzer bir halde, uygulamaların satış tutarları üstünden belirli bir oran ile ücretlendireceği beklenmekte.

Sadece, bu işletme modeli Microsoft’un işine gelse’de, yazılım satıcılarının pek işine gelmedi diyebiliriz. Microsoft’un Windows Store’u, Windows uygulamalarını bulabileceğiniz aslolan market pozisyonuna kolaylıkla getirebileceği düşünürsek, geliştiricilerin uygulamalarını satmak için en iyi yerin Windows Store olacağını görmek mümkün oluyor. Sadece bu kolay erişim ve satışın bedeli, kazancın bir kısmının Microsoft’a sunulması olacak.

Yeni uygulamalar için bu oldukça büyük bir sorun olmayabilir sadece direkt olarak müşteriye satış halletmeye alışmış olan üreticiler durum birazcık daha bulanık. Daha rahat ulaşım imkanı sunacak olan Windows Store’da yer almak, doğal ki bu uygulamaların da işine gelmektedir sadece bu görünürlüğün bedelinin klasik gelir sistemlerine vurulacak bir darbe olması, bu uygulama firmaları için sorun yaratabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri