IOS 8’e klavye nasıl yüklenir?

IOS 8’e klavye nasıl yüklenir?
IOS 8’e klavye nasıl yüklenir?

IOS 8’e klavye nasıl yüklenir?

Daha Fazlası


1 59

IOS 8 ile birlikte bu işletim sistemine gelen en önemli yenilik 3. parti klavye uygulamalarının kullanılabilir olmasıdır. Bunun için bir fazlaca klavye yazılımı iOS 8’e entegre edilmiş durumdadır. Peki bu klavyeleri nasıl kullanabiliriz.

Bir klavye kullanabilmek için aslına bakarsa isek Android’de de yaptığınız işlemleri iOS içinde yapmanız gerekiyor. İlk olarak’da klavyeyi yükleyip yetkilendirmeniz gerekmektedir. Cihazın kendi klavyesi varsayılan olarak kullanılabilir olduğundan yeni bir klavyeye işli devrettiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz;

  1. Bir klavye belirleyip yükleyin.
  2. Ayarlara girin sonrasında şu sırayı takip edin>Genel>Klavye>Klavyeler>Yeni Klavye Ekle kısmından klavyeyi etkinleştireceksiniz.
  3. 3. parti klavyeler kısmına geçiniz.
  4. Yüklediğiniz klavye uygulamasının etkinleştirilmesini yapınız.
  5. Etkinleştirme işlemi yeni klavyenizi “klavyeler” kısmında görünüm meydana getirecek.
  6. Üstüne tıklayarak “izin ver” butonuna tıklayınız.

Bu işlemler sonrasında ise telefonunuzda kullandığınız klavye 3. parti klavyeniz olacaktır. Yalnız lütfen Dikkatli kullanınız. Banka işlemlerinizde ve kişisel, parayla ilgili işlemlerinizi telefonunuzdan yapmamayı tercih ediniz.Çünkü her nekadar güvenli deselerde sonucta sanal bunu unutmayınız Bununla beraber eğerki işlemlerimi bununla yapacam diyorsanız uygulamaların sifre güvenlik önlemlerini arttırın ya da bankanızın güvenlik önlemlerini eksiksiz yerine getiriniz. Bunu dememizin en önemli sebebi ise klavyeye izin verirken karşınıza çıkan ekran. Geliştiricisine detayları göndermeye izin veriyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri