Kaza tespit tutanaklarında artık mobil uygulama dönemi başlıyor

Kazala tespit tutanaklarında artık mobil uygulama dönemi başlıyor
Kazala tespit tutanaklarında artık mobil uygulama dönemi başlıyor

Sigorta Data ve Nezaret Merkezi tarafınca geliştirilen uygulama yardımıyla kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üstünden doldurulabilecek.

Daha Fazlası


1 182

KOCAELİ

Sigorta Data ve Nezaret Merkezince (SBM) “mobil kaza tespit raporu” kullanıma sunuldu.

SBM’den alınan bilgiye bakılırsa, sürücüler uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt biçim ve kaleme gerekseme duymaksızın akıllı telefonlar vasıtasıyla doldurabilecek. Sürücüler için birçok avantaja haiz raporu doldurmak için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması kafi olacak.

Vasıta plakası ve TC kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcılara süratli ve kolay kaza bilgisi giriş imkanı sağlıyor.

Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran uygulamanın, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine süratli erişimi, kazaya yol açan alanların süratli ve kati tespiti, kaza raporunun anında sigorta şirketlerine iletilmesi benzer biçimde avantajlar sunuyor. Ek olarak uygulama, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük problemlerinden suistimallerin azaltılması mevzusunda da büyük katkı sağlayacak.

Ek olarak, dünyada ilk özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük seviyede azaltılması planlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri