Windows’ta ağ problemini, nasıl çözerim?

Windows işletim sisteminde bilgisayarınızda kablolu ya da kablosuz ağa bağlanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Problemi çözmek için öncelikle niçin kaynaklanabileceğini bulalım;

Daha Fazlası


1 85
  1. Bağlantınızda paraola sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Modeme erişimi olan şahıs, yönetici vs. şifreyi değiştirmiş olabilir.WEP, WPA yada WPA2 güvenlik anahtarı yada parola sorunları
  2. Kablosuz ağ bağdaştırıcınız dönem dışı kalmış olabilir. Modemle ilişki kuran yazılımdır. Dönem dışı bırakılıp yine açılabilir özelliktedir.
  3. İnternete bağlanmanız için gerkli sürücüler eksiktir ya da güncelliğini yitirmiştir. Bu problemi bilhassa format sonrasında ya da ilk kurulumda yaşarsınız.
  4. Donanım sorunlarınız olabilir. Modem’de ya da bilgisayarda problem olabilir. Ek olarak kabloyuda denetim etmekte yarar var.

Yukarıdaki maddeler internete bağlanmanıza, modeme bağlanmanıza engel olan sorunları açıklamaktadır. Şimdi bu sorunların çözümlerine göz atalım.

Bağlantı problemi için neler yapılabilir?

İlk ilkin sürücülerin güncel olduğundan güvenilir olun. İnternete bağlanıyordunuz, birden bire web gitti. Modem bağlantınız kesildi. Ağa bağlanmakta sorun yaşıyorsanız bu muhtemelen sürücüden kaynaklı olmayabilir. Sürücüden kaynaklı bağlantı sorunlarına baktığımızda ilk kurulumda ya da format sonrasında yaşanır. Bunun için sizlere web bağdaştırıcı sürücüsünü devamlı bir cd de ya da flash bellekte yedeklemenizi öneriyoruz.

Bağlantı sorunlarının en mühim sebeplerinden birisi kablo problemidir. Bilgisayarla modem içinde kablonun takılı ve sağlam olduğundan güvenilir olun. Kabloda bir hata var ise bağlantı problemi yaşarsınız.

Modemin çalıştığından ve ışıkların tam olarak yandığından güvenilir olun. Bu mevzuda web sağlayacınızdan destek alın.

Eğer modem sizin kontrolünüzde değilse interneti nereden alıyorsanız sahibine danışın. Modemin şifresini değiştirmiş olabilir. Ya da bilgisayarınızdan meydana gelen bir problem bağlantınız sıfırlanmış olabilir. Şifreyi yine girmelisiniz.

İnternet bağlantı problemleri kimi zaman oldukça can bunaltan olabiliyor. Bu çözüm önerileri size destek olacaktır.

Windows’ta ağ problemini, nasıl çözerim?
Windows’ta ağ problemini, nasıl çözerim?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri