iphone 6 ile iphone 6 plus arasındaki farklar nelerdir

Apple bu sene telefon piyasasını canlandıracak yeni adımlar gerçekleştirdi. iPhone 6 ve iPhone 6 Modellerinin tanıtımını yaparak, sevenlerine büyük bir süpriz yapmış oldu. İki modelde çağımızın teknoloji açısından beklentileri karşılayacak cinsten. Akıllı telefonlardan beklentilerin üstüne çıkmayı başaran bu iki model, özellikleri ve görünümleriyle farklarını belirgin bir şekilde gösteriyorlar. Modelleri kullanacak olanlar ise, iki modelin arasındaki farkları ve hususi bilgileri merak ediyor.

Stoklar da tükendi !

Daha Fazlası


1 158

iphone 6 ile iphone 6 plus arasındaki farkler nelerdir

iphone 6 ile iphone 6 plus arasındaki farkler nelerdir
iphone 6 ile iphone 6 plus arasındaki farkler nelerdir

Ilk olarak telefonların boyutları arasındaki farka bakalım; iphone 6 “4.7” inç ekrana sahipken, iPhone 6 Plus “5.5” inç ekran boyutuna haiz. Aralarındaki boyut farkı ilk göze çarpan detaydır.

Ekran çözünürlükleri iki telefon içinde ayrılıyor. iPhone 6 plus bu mevzuda fazlaca daha gelişmiş durumda. 1080×1920 çözünürlük kalitesi çok büyük derecede fark yaratıyor. iPhone 6 ise “ 750×1334” özelliğe haiz.

İki yeni modelde, şarj mevzusunda büyük detaylara ayrılmış. iPhone 6 Plus, 24 saate kadar 3G ile konuşabiliyorsunuz, 80 saat ses oynatma, 14 saat Video oynatma ve 12 saat düzgüsel İnternet kullanımına olanak sağlıyor. iPhone 6’da ise, 14 saat 3G konuşma, 10 saat İnternet sörf yapabilir, 11 saat video oynatabilir ve 50 saat ses oynatma pil ömrüme haiz.

Fiyat farkları da doğal olarak ki değişiyor. iPhone 6 Plus daha çok özellik ve detaylarının değişik olmasından dolayı fiyatı yükseliyor. Yurt haricinde İki model içinde 100 Dolarlık bir fark oluşmuş. iPhone 6 Plus “ 299 dolar” olarak piyasalarda satışta.

iPhone 6 Plus, Optik görüntü sabitlenebilir özelliğine sahipken, iPhone 6 modelinde durağan(durgun) olan özellik mevcut.

Apple iki modeline de oldukça uğraşmış ve değişik detaylarla birlikte büyük özellikler yüklemiş. Yalnızca ince farklar ve iPhone 6 Plus modelinde daha çok özellik belli oluyor. Kullanıcılar fikir olarak şuan eşit benzer biçimde fakat iPhone 6 Plus bazıları tarafınca özellik bakımından daha çok tercih edilecek şeklinde gözüküyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri