LG G3 telefona nasıl root atılır?

LG şirketi tarafınca üretilen ve fazlaca üst düzey gelişmiş özelliklere haiz olan LG G3, kullananların neredeyse tüm gereksinimlerine maksimum kalitede cevap verebilecek bir aygıt. Gerek sistemi, gerek kamerası ve gerekse stabil emek harcaması benzer biçimde daha bir fazlaca gelişmiş özelliklere haiz olan LG G3, vatanımızda de yavaş yavaş satışa sunulmaya başlanmış benzer biçimde görünüyor.

Daha Fazlası


1 182

Peki LG G3 cihazını satın alan bir kullanıcı bu telefona nasıl root atabilir?

LG G3'e Nasıl Root Atabiliriz
LG G3’e Nasıl Root Atabiliriz

 

Artık her mobil aygıt kullanıcısı aletine root atarak cihazın tüm yetkilerinin tamamen kendisinde olmasını istemekte. Şüphesizki LG G3 kullanıcıları da cihazlarına root atarak telefonun tüm denetim ve yetkilerine haiz olmak ister. Peki LG G3 telefona nasıl root atılır? Bu probleminin cevabına geçelim şimdi;

Ilk olarak şimdi sıralayacağımız model sıralamasında yer edinen bir LG G3 aletine haiz iseniz bu root işlemini yapın, aksi taktirde lütfen bu yazımızda yer edinen root işlemini yapmayınız.

LG G3 Root model sıralaması:

Kore modeli G3 (F400K/L/S)
Internasyonal modeli G3 (D855)
AT&T modeli G3 (D850)
T-Mobile modeli G3 (D851)
Kanada modeli G3 (LG-D852)
Spirint modeli G3 (LS990)
Verizon modeli G3 (VS985)

Şimdi model listesini inceledikten sonrasında root atma işlemine geçelim;

Cihazınızın %50’nin üstünde şarj seviyesine haiz bulunduğunu denetim ettikten sonrasında USB hata ayıklama seçeneğini cihazınızın ayar bölümünden aktifleştirin. Ek olarak dosyalarınızın yedeğini almayı ve orijinal USB kablosu kullanmanız icap ettiğini unutmayınız.

Bu adresten IO Root adlı programı bilgisayarınıza indirin, sonrasında LG G3 cihazınızı uçak  moduna getirip USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. İndirdiğiniz dosyada root.bat adlı içinde ne olduğu çalıştırın. Çalıştırdıktan sonrasında karşınıza bir CMD komut dosyası gelecektir onu enter yapmış olup ilerleyin.

İşte işlem bu kadar. LG G3 cihazınıza root atma işlemini tamamladınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri