Google’nin her bütçeye ugun akıllı telefonu Android One

Daha Fazlası


1 29

Google’ın her keseye uygun akıllı telefonu Android One’ın fiyatı ve teknik özellikleri netlik kazanmıştır.

Google'nin her bütçeye ugun akıllı telefonu Android One
Google’nin her bütçeye ugun akıllı telefonu Android One

Google’ın ilk olarak haziran ayında düzenlenen Gogole I/O etkinliğinde görücüye çıkardığı bütçe dostu akıllı telefonu Android One 15 Eylül’deHindistan’da resmi olarak tanıtılacak. her geçen gün daha fazla Gelişen bu pazarlarda Android hakimiyetini daha artırmayı hedefleyen Google’ın Android One adlı akıllı telefonu lansmandan bigün ilkin Hindistan’da online alışveriş sitesinde satışa sunuldu. Kısa bir sürede kaldırılan telefonun buna karşın tüm teknik özellikleri ve tasarım bilgileri netlik elde edildi.

4.5 INÇ EKRAN

4.5-inç büyüklüğünde 480 x 854 px çözünürlüğünde olan IPS ekrana haiz Android One’ın işlemci birimi beklendiği şeklinde MediaTek cephesinden. 1.3GHz hızında çalışabilen dört çekirdekli işlemciden enerjisini alan telefonun grafik birimini ise Mali-400 oluşturuyor.

Android One’ın hafızasında GB RAM, 4GB dahili depolama ve microSD kart desteği bulunuyor. 5MP arka kamerası ve Full HD video kaydı , 2MP ön kameraya sahip, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi, FM Radyo, çift SIM kart desteği vede 1.700mAH kapasiteli pil telefonun öne çıkan öteki özelliklerini oluşturuyor.

Android One’ın fiyatı 6,999 Rupee (ortalama 115 dolar) olarak açıklandı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri