İphone 6’nın fiyatı ve Özellikleri

İphone 6'nın fiyatı
İphone 6’nın fiyatı

İŞTE iPHONE 6’NIN FİYATI

Şimdi ise iPhone 6 tanıtımından derhal ilkin tüm iPhone 6 modellerinin fiyatı ortaya çıktı. TK Tech News’in Hong Kong’da kaydettiği bir görüntüye nazaran yakında tanıtılacak iki iPhone 6 modelenin 3 değişik depolama seçeneği olacak. Bunlar önceki iPhone’larda olduğu şeklinde 16, 32 ve 64 GB.
Buna nazaran iPhone 6’ların tutarları ise ABD dolarına gore şöyleki olacak;

4.7 inç boyutundaki iPhone’un 16 GB’lık versiyonu $779, 32 GB’lık iPhone 6 $899 ve 64 GB’lık iPhone 6 ise $999 dolardan satışa sunulacak.

Daha Fazlası


1 158

5.5 İNÇ’LİK iPHONE 6’NIN FİYATI

5.5 inç’lik iPhone 6’nın tutarları ise birazcık daha yüksek. 16 GB’lık iPhone 6 $949, 32 GB’lık versiyonu $1049 ve 64 GB’lık 5.5 inç olanı iPhone 6 $1149 dolardan satışa sunulacak.

Şu anda yeni iPhone 6’lara bakıyorsunuz

Beklentiler, Apple’ın her yıl olduğu şeklinde bu yıl de eylül ayının ikinci haftası itibarıyla yeni iPhone ya da iPhone’larını görücüye çıkaracağı yönünde.

7mm ve 121 gram

64 bit A8 çipi

4.7 ve 5.5 inçlik ekran seçeneklerinin. İkisinde de 960 x 1704 ekran çözünürlüğü

10MP ana kamera, f/2.0. 2.1MP 1080p ön kamera

Geçtiğimiz günlerde iPhone 6’nın ekran çözünürlüğünün 1704 x 960 px olabileceği mevzusunda sızıntılar yayılırken, Fransız Nowhereelse.fr sitesine bakılırsa iPhone 6’ya ilişkin olduğu iddia edilen ekran arka aydınlatma paneli ilk kez objektif önüne çıktı.

Eğer Nowhereelse.fr sitesi tarafınca paylaşılan görsel doğruysa 4.7 inç ekran boyutuna haiz arka ekran panelinin, ekran boyutu 4.7 inç olacağını da doğrulamış oldu.

iPhone Air Eylül 2014 satışa çıkarılacak. Apple bu sene Haziran ayında düzenlenen WWDC’de 100’ün üstünde teknik eğitimin 1000’i üstünde Apple mühendisi tarafınca verilmesi planlanıyor.

Teknoloji lideri Apple’ın, yeni iPhone 6’yı planlanandan bir ay daha erken, ağustos ayında piyasaya çıkaracağı iddia edildi.

Tayvan basınında yer edinen haberlere nazaran Apple, bu sonucu, rakipleri tarafınca piyasaya sürülen geniş ekranlı telefonların artması sebebiyle aldı.

Aynı çıkan basın haberlerinde, Apple’ın yan sanayicilerine, yeni telefonların üretimine haziran sonunda başlanacağına ilişkin bildirimde bulunmuş olduğu da belirtiliyor.

Yeni telefonun ABD’de 4.7 inçlik bir ekranla çıkarılacağı, ek olarak 5.5 yada 5.6 inçlik ekrana haiz üst versiyonunun da olacağı kaydediliyor.

Iphone 6’da hangi özellikler mevcut?

Senenin ikinci çeyreğinde üretimi planlanan ve birkaç hafta sonrasında üretimine başlanacak iPhone 6‘ya talebin öteki Apple ürünlerinde olduğu şeklinde oldukca olması planlanıyor. Birçok uzman iPhone 6’nın piyasada oldukca talep göreceğini belirtirken bazı analistler yorumlarında Apple’ın yeni telefonu için 90 milyon sipariş verildiğini iddia ediyor.

Daha büyük bir ekrana haiz olacağı söylenen Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 6’nın ek olarak A8 işlemci, dört çekirdekli grafik ve daha çok gelişmiş bir 10 mega piksellik kameraya haiz olacağı belirtiliyor. Uzmanlar ek olarak üretimine başlanacak olan iPhone 6’nın bu yaz raflarda yerini alabileceğini belirtti.

Akıllı teknoloji pazarında rekabet ve gizem, tüm suratiyle devam etmekte. Geçtiğimiz haftalarda Barselona’da düzenlenen MWC 2014’de tanıtımı meydana gelen Samsung Galaxy S5, akıllı telefon karşılaştırmasında esas rakip olarak görevini sürdürüyor.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modeli iPhone 6’a ilişkin olduğu öne sürülen yeni bir sızıntı görsel daha ortaya çıktı. Konsept görsel ve videoların yanı sıra kalıplarla karşılaştırmalar için üretilen “iPhone 6”, Samsung’un üst düzey akıllı telefon modeli Galaxy S5 ile kamera karşısında boy gösterdi.

Konsept tasarımlar ve karşılaştırmalar icra eden Macitynet.it tarafınca paylaşılan görsellere bakılırsa iPhone 6, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPod Touch’ın tasarımını çağrıştırıyor. 4.7 inç ekran boyutuyla dikkat çeken iPhone 6, iPhone 5/5S’in kasasına nazaran daha ince, büyük ve kıvrımlı bir kasa çizgilerine haiz.

Değişen bir tek kasa da değil!

Galaxy S5’den daha kısa olduğu göze çarpan iPhone 6’nın, ses açma ve kısma sessize alma tuşlarında ilk kez büyük bir değişikliğe gidilmiş; doğal olarak iPhone 5C’nin tasarımını saymazsak. Macitynet tarafınca paylaşılan resimlerde, iPhone modellerinde standartlaşmış kilit açma/kapama butonunun sağ tarafa alındığı dikkat çekiyor.

Bakalım bu değişim Apple’ın fanatik kullanıcıları tarafınca iyi mi bir yoruma maruz duracak.

iOS 8

Kullananların aslolan merakla beklediği yazılım ise iOS 8. Şimdilik yalnız banner’ı ortada.

Apple’ın iOS 8 ile birlikte ses getiren değişikliklerinden ziyade tasarımda bazı yeniliklere imza atması umut ediliyor.

Aslolan dikkat çeken nokta iOS 8 ile gelen yazılımlar olacak. Bunlar içinde sensörlerden toplanan yaşam takip bilgilerini çözümleme edebilen Healthbook ve iWatch destek uygulaması Watch Utility bulunuyor.

Ek olarak Smart Home akıllı ev otomasyon teknolojisinin de iOS 8’e entegre edilmesi umut ediliyor.

iOS 7’yle aslına bakarsanız birçok şeyi değiştiren Apple’ın iOS 8’le mobil dünyada oyunun kurallarının tekrardan yazacağı konuşulmakta.Apple’ın WWDC 2014 etkinliğinde tanıtacağı kesinlik kazanan iPhone 6’nın sızıntı sıralamasında şimdi de büyük ekran paneli var! iPhone 6 ile iPhone 5S yan yana…

Akıllı telefon pazarında düzenlemiş olduğu lansman zamanı ile son sözü söylemesine alıştığımız üretici devi Apple, bu yıl geleneksel gizemine son verdi ve iPhone 6 için birçok görsel ve video sızdırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 6’nın ekran çözünürlüğünün 1704 x 960 px olabileceği mevzusunda sızıntılar yayılırken, Fransız Nowhereelse.fr sitesine nazaran iPhone 6’ya ilişkin olduğu iddia edilen ekran arka aydınlatma paneli ilk kez objektif önüne çıktı.

Eğer Nowhereelse.fr sitesi tarafınca paylaşılan görsel doğruysa 4.7 inç ekran boyutuna haiz arka ekran panelinin, ekran boyutu 4.7 inç olacağını da doğrulamış oldu.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri