LG Display kıvrılabilen saydam OLED ekranını tanıttı

LG Display, en yeni olan inovasyonu 18 inç’lik saydam ve kıvrılabilen OLED ekranları tanıttı.

LG Display bu yeni monitör panelleriyle saydam ve kıvrılabilen monitör sanayisine öncülük edecek teknolojileri görücüye çıkarttı. 1200×810 çözünürlüğe sahip yeni kıvrılabilen OLED paneller aynı zamanda bir milyon mega piksel yer ediniyor. Üç cm çapında bir rulo haline getirildiğinde bile net imaj verebilen LG ekranlar oldukça yakın bir zamanda aynı özelliklere sahip 50 inç büyüklüğünde ekranların da piyasaya çıkacağını gösteriyor.

Daha Fazlası


1 182

Ekranlarda devre plaketi olarak geleneksel plastik yüzey yerine yoğun moleküllü polyimide malzeme kullanan LG Display bu sayede en yüksek kıvrılma oranını yakalıyor. Polyimide film malzeme hem de paneli büyük ölçüde inceltiyor.

Saydam OLED panel konusunda mevcut saydam panellerin geçirgenliği yüzde 10 seviyelerindeyken, saydam piksel tasavvur teknolojisini benimseyen LG Display, panellerde yüzde 30 geçirgenliğe ulaşmakta. LG Display devre elemanları ve film bileşenlerinin cihazdaki oranını yüzde 2’ye çekerek monitör bulanıklığı sorununu da büyük ölçüde azaltıyor. LG Display devrim yaratan bu teknoloji ile saydam imaj panelleri alanında öncülüğünü bir kere daha kanıtlamış oluyor.

Mevzuyla alakalı açıklamalarda bulunan LG Display Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Merkezi Başkanı Byung Kang: LG Display, gelecek nesillerin OLED TV teknolojisiyle pazara daima öncülük etmekte ve 2017 senesinde 60 inçin üzerinde saydam ve kıvrılabilir Ultra HD OLED paneller üretmeyi hedeflemekteyiz. Bu hedef dahilinde yüzde yüz kıvrılabilen ve geçirgenlik payı yüzde 40’a ulaşmış panellerle gelecekteki monitör pazarının liderliğini garantileyeceğiz benzer biçimde izahat yapmış oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri