Windows 9 için geri sayım hazırlıkları başladı

Windows 9 için geri sayım hazırlıkları başladı
Windows 9 için geri sayım hazırlıkları başladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un 30 Eylül’de yeni işletim sistemi Windows 9’u tanıtması umut ediliyor. Firmanın yeni işletim sisteminde kişisel asistan uygulaması Cortana’nın da bulunacağı iddialar içinde.

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 9’u beklendiğinden daha erken piyasaya süreceği öne sürülüyor. Çoğunlukla dile getirilen iddialara gore ABD merkezli teknoloji devi, yeni Windows’un tanıtımını 30 Eylül’de meydana getirecek.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere nazaran Microsoft, yeni ürününü tanıtmak için son hazırlıklarını tamamlamak üzere. Windows 9 ismini alması beklenen yeni işletim sistemininde firmanın klasikleşmiş eski özellikler ve bazı yenilikleri harmanlaması umut ediliyor.

Daha Fazlası


1 85

Öne sürülen iddialara baktığımızda ise şirket, yeni ürününde klasikleşen başlangıç butonunu tekrardan kullanıcılarının hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Microsoft, 2013 yılında piyasaya çıkardığı Windows 8’de bu özelliği ortadan kaldırmış ve kullanıcılarından büyük tepki çekmişti.

Microsoft’un akıllı mobil cihazlar için geliştirdiği kişisel asistan uygulaması Cortana’yı Windows 9 kapsamında bilgisayarlarda da kullanılabilecek hale getirmesi umut ediliyor.

Firmanın 30 Eylül’de tanıtması beklenen yeni işletim sistemi Windows 9’u ne süre piyasaya süreceği ise hemen hemen bilinmiyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri