Google iPhone kullanıcılarını biraz daha bekleticek

Google, giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass için yeni bir güncelleme yayınladı. Bir tek Android işletim sistemine haiz cihazlarla uyumlu olan güncellenmiş Google Glass’a haiz olabilmek için Apple kullanıcılarının bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Google iPhone kullanıcılarını biraz daha bekleticek
Google iPhone kullanıcılarını biraz daha bekleticek

Teknoloji devi olan Google, akıllı gözlük modeli olan Google Glass için yapmış olduğu güncelemeler yardımıyla kullanıcılarının aleti daha etken şekilde kullanmalarını hedefliyor.

Google Glass’ın güncellenmiş modelinde kullanıcıların, akıllı telefonlarında kayıtlı olan tüm kişilerin kontakt bilgilerine ulaşabilecek.

Daha Fazlası


1 29

Cihazın bundan önceki sürümünde kullanıcılar, bir tek kendi belirledikleri 10 kişinin kontakt bilgilerine ulaşabiliyorlardı. Google, sesli komutla 20 kişinin yazışma bilgilerine ulaşmayı elde eden bir uygulamayı da güncelleme kapsamında kullanıcılarının beğenisine sundu.
Google’ın yeni güncellemeleri şu an için yalnız Android işletim sistemine haiz akıllı telefonlarda çalışabilmekte. iPhone kullanıcılarının ise yeni versiyonu kullanımı için birazcık daha sabretmesi gerekiyor.

Firmanın iOS işletim sistemli akıllı telefon kullanan müşterilerinin Google Glass’ı kullanabilmeleri için tasarladığı aplikasyonuna lüzumlu güncellemeler yapıldığı vakit iPhone kullanıcıları da Google Glass’ın yeni versiyonuna haiz olabilecek.

Firmanın iPhone kullanıcılarının yeni versiyonu kullanmalarına olanak verecek lüzumlu güncellemeyi en kısa sürede yapması planlanıyor.

15 Nisan’da ABD’de satışa sunulan Google Glass, kısıtlı bir süre için 1.500 Dolar (3.300TL) fiyatla teknoloji severlerle buluşmuştu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri