18 Yaşındaki Genç, Google’i ve herkesi Şaşkına Çevirdi

 18 Yaşındaki Genç, Google'i ve herkesi Şaşkına Çevirdi
18 Yaşındaki Genç, Google’i ve herkesi Şaşkına Çevirdi

Google tarafınca genç coder’lar için düzenlenen Google Code Jam yarışması sonlandı! İşte 18 yaşındaki başarı göstermiş gencin kazanılmış olduğu ödül!

Elektronik cihazların her geçen gün birazcık daha akıllı bir hal alması, genç yazılım geliştiricilerine yeni iş kapıları açmakta. Google’ın düzenlemiş olduğu ve büyük ödülün vaat edilmiş olduğu Google Code Jam yarışması sonlanmış oldu. Belarus’dan katılan 18 yaşındaki bir coder(kod yazarı) ilkin herkesi şaşırttı, sonrasında ise kendine fanatik bıraktı.

Daha Fazlası


1 182

düzenlenmiş olduğu malum Google Code Jam yarışmasına ilk kez katılan 18 yaşındaki Gennady Korotkevich, Google LAX’da meydana gelen ve 4 saat devam eden yarışmada, 25 rakibini saf dışı bırakarak birinci olmayı başardı. 20.000′den fazla kişinin yarıştığı yarışmada büyük ses getiren korotkevich hem ilk kez katılmış olduğu yarışmada birinci olmasıyla hem de yarışma süresince verilen problemi çözerek en yüksek puanı almasıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde bu güne kadar katılan yarışmacılar içinde hem ilk kez katılıp yarışmayı kazanan biri olmamakla beraber aslına bakarsak Google Code Jam heyetini şaşırtan bir skor ile bu başarıyı elde etmesi başarı göstermiş gencin dünyaca tanınmasına vesile oldu.

ABD, Çin, Ukrayna, Polonya, Kore, Brezilya, Bulgaristan’dan ve Dünyanın daha bir çok bölgesinden katılan yarışmacılar arasından 4 saatin peşinden 27 kişiyi arkasında bırakan korotkevich 15 Bin Dolar’ın sahibi olmakla beraber Gennady Korotkevich hayatındaki olası başarı hikayesine güzel bir başlangıç yapmış oldu. Google Code Jam yarışmasında 2’ciliği ise Evgenii Kapun(Rusya) üçüncülüğü doğrusu broınz madalyayı da Yuzhou Gu(Çin) kazanmıştır.

Bu seneki yarışmayı ötekilerden ayıran bir öteki özellik ise bu güne kadar gerçekleşen tüm yarışmalarda bir kadın ödül alırken bu yıl gerçekleşen yarışmadan son 3′e kadın yarışmacılardan kalan olmadı. Başka bir deyişle bu yıl gerçekleşen Google Code Jam ilklerin imza atılmış olduğu bir yarışma olarak da akıllara kazınmış oldu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri