Anonymous’un Twitter hesabı askıya alındı

Twitter, Amarikada’ki Ferguson protestoları esnasında siyahi bir genci vurmuş olduğu öne sürülen polis memurunun adını açıklayan “Anonymous”un hesabını askıya aldı.

Anonymous’un Twitter hesabı askıya alındı
Anonymous’un Twitter hesabı askıya alındı

Dünyanın en büyük Sosyal ağ paylaşım sitelerinden kabul edilen Twitter, ABD’deki Ferguson protestolarına yol açan, siyahi bir genci vurmuş olduğu öne sürülen polis memurunun adını duyurması üstüne ”Anonymous”’un hesabını durdurdu.

ABD’nin Missouri eyaletinin St. Louis şehrinde, silahsız siyahi genci Michael Brown’ın polis tarafınca öldürülmesinin peşinden protesto gösterileri artarken, merkezi San Francisco’da olan Twitter şirketinin, Brown’ı öldüren polis memurunun kimliğini açığa vuran ”Anonymous”adlı web korsanlarına ilişik Twitter hesabını askıya aldı.

Daha Fazlası


1 127

NBC’nin yayınladığı habere gore hesabın kapatılmasıyla ilgili Twitter yapmış olduğu açıklamada, kapatmanın bireysel hesaplara yönelik bir değerlendirme olmadığı belirtilirken, Twitter’in, ”kullananların başka birilerinin hususi yada duyarlı bilgilerini içeren mesajlar atılamayacağı yada yayımlayamayacağı” ya da “başkalarına karşı belirli sertlik tehditleri içeren mesajlar gönderilemeyeceği yada yayınlanamayacağı” şeklinde kuralı hatırlatıldı.

Öten taraftan, ”Anonymous” hesabın kapatılmasının ardınan ”TheAnonMessage2” adıyla yeni bir Twitter hesabı açarak bildiri göndermeye başladı.

Henüz 18 yaşında olan Michael Brown’un öldüren polis memurunun adını açıklayan”Anonymous” grubu, Brown’un öldürülmesinden derhal sonrasında gönderilmiş olduğu mesajlarında, bölge sakinlerini sokaklara çıkarak protesto gösterisinde bulunmalarını istemişti.

Missouri’de silahsız olan siyahi genç Michael Brown’ın polis tarafınca öldürülmesi sebebiyle, polise yönelik protesto gösterileri haricinde, ABD Başkan Barack Obama da Hakkaniyet Bakanlığı ve FBI’ya olayın soruşturulması emrini vermişti.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri