Sony, düşük özellikte fakat büyük ekranlı bir telefon hazırlıyor

6.4-inç büyüklüğünde ekrana haiz Xperia Z Ultra ile geçtiğimiz yıl büyük ekranlı telefonlar kategorisine giriş icra eden Sony, dev ekranlı telefonla beklediğinin oldukça altında satış elde edebildi. Sony şimdi aynı kategori için bu kez giriş seviyesi bir telefonu kullanıcılara sunmanın hesabını yapıyor.

Kriter testinde D2203 model numarasına haiz yeni bir Xperia telefon ortaya çıktı. Haiz olduğu özellikler itibariyle giriş/orta düzeyde konumlandırılan D2203’ün en dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz 6.1-inç büyüklüğündeki ekranı görünüyor.

6.1-inç büyüklüğündeki ekran 854 x 480p çözünürlüğünde ve inç başına yalnız 160ppi piksek yoğunluk sunuyor. Telefonun arka bölümünde 5MP çözünürlüğünde olan bir kamera, ön kısmında ise VGA kameraya yer veriliyor.

Daha Fazlası


1 182

Sony D2203’ün işlemci tarafını 1.2GHz hızında çalışabilen dört çekirdekli Snapdragon 400 ve Adreno 305 grafik birimi oluşturuyor. 1GB RAM, 4GB dahili depolama artırılabildiği tahmin edilmekte, Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi, Bluetooth, GPS, NFC, ve doğal ki Wi-Fi telefonda yer alacak öteki özellikler olacak.

Sony’nin büyük ekranlı telefonu ne süre duyuracağı hemen hemen bilinmiyor.

Sony, düşük özellikte fakat büyük ekranlı bir telefon hazırlıyor
Sony, düşük özellikte fakat büyük ekranlı bir telefon hazırlıyor

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri