Instagram ile İşletmenize Nasıl müşteri çekebilirsiniz

Instagram, pazarlamanızın bir parçası olması ihtiyaç duyulan bir toplumsal medya sitesi ve online pazarlama aracıdır. Bu aracı benzersiz kılan şey ise yalnız fotoğraf kullanımı ve fotoğraf başlıklarına odaklanmasıdır. Kullanıcılar istedikleri vakit takipçileriyle paylaşmak için cep telefonlarından başlıklarla fotoğraf paylaşabilirler. İşletmenizi tanıtmış olacak ve potansiyel müşterilerinizle etkileşimi artıracak en iyi dört yol.

1. Kullanıcıları Vitrin Bakmaya Teşvik Edin

Bu toplumsal medya aplikasyonu ile takipçilerinize ürünlerinizin ve servisinizin tadını tattırarak, onlara vitrin bakma fırsatı elde etmiş olmuş olursunuz. Metninizde lokasyon ve satış bilgileri benzer biçimde takipçilerinizin ilgisini çekecek mevzulara yer verin. Takipçilerinizin fotoğrafta paylaştığınız ürün yada ürünlerinizi almak istemesi durumunu düşünerek, ürününüzün açıklamasını yaptığınıza güvenilir olun.

2. Kullanıcıları ‘Kulise’ Çağrı Edin

Müşteriler çoğu zaman işletmenizin ürün ve hizmetlerine perde arkasına bakmayı ilgi çekici bulur. Ürünlerinizin iyi mi yapıldığına ya da hizmetlerinizin iyi mi yürütüldüğüne dair resimler paylaşın. Kolaj bir resim paylaşarak; takipçilerinizin, sizin toplumsal medya topluluğunuzun bir parçası olarak, bu zaman sürecinde kamera arkasından takip etme bonusunu kazanmalarını sağlarsınız.

Daha Fazlası


1 127

3. Hususi Avantajlar Teklif Edin

Takipçileriniz için hususi materyaller sağlayın. Ürünlerinizi yada hizmetlerinizi kamu ile direkt paylaşmadan evvel onlara tanıtın. Ek olarak, sanal takipçilerinize, onlara hususi bir grup olduklarını hissettirerek indirim yada hususi teklifler sunun… Bu durum ek olarak başkalarını da sizi takip etmeye teşvik eder.

4. İşletmenizi Kişiselleştirin

Hangi şirket etkinliği olursa olsun daha oldukça kendinizin ve çalışanlarınızın fotoğraflarını çekin ve paylaşın. Metinlerde çalışanlarınızla ilgili garip ve fotoğrafta neler bulunduğunu açıklayan bilgiler paylaşın. Hususi bir etkinliğe katıldığınızda, yeni bir proje üstünde çalışmaya başladığınızda, garip olmaya kıymet herhangi bir şey yaptığınızda, o anı fotoğrafladığınızdan güvenilir olun. Dünyanızda neler bulunduğunu bilmek organizasyonunuzu akılda tutacaktır…

Instagram toplumsal medya pazarlama kampanyanıza entegre ederek, online takipçilerinizin görüşlerini değişik bir halde şirketinize dahil edebilirsiniz.

Instagram işletmenizi tanıtmak etmek için hem mükemmel hem de yaratıcı bir vasıta…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri