Android L, Telefonlar için Çoklu Kullanıcı Desteği

Android L, Telefonlar için Çoklu Kullanıcı Desteğini Bununla beraber Getirecek

Google’ın 2012 senesinde Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüne dahil etmiş olduğu çoklu kullanıcı desteği iki yıldan fazla süredir yalnız tabletler için kullanılıyor. Söz mevzusu özelliği bir süredir akıllı telefonlar için de geliştiren arama motoru devi ilk hamlesinde bunda başarısız oldu.

Daha Fazlası


1 64

Androd L için oluşturulan hata takip sisteminde pek fazlaca kullanıcı “çoklu kullanıcı desteğinin” telefonlar için niçin hala sisteme dahil edilmediğini sorması üstüne geliştiricilerden sevindirici bir haber geldi. Android L geliştirici ekibinden bir üyenin verdiği yanıta gore çoklu kullanıcı desteği özelliği hayata geçirildi ve sonraki Android sürümünün genel bir parçası olacak. Sonbaharda dağıtıma sunulacak Android L ile beraber kullanıcılar akıllı telefonlarında söz mevzusu özellikten yararlanabilecek.

Android L, Telefonlar için Çoklu Kullanıcı Desteği

Çoklu kullanıcı desteği yardımıyla aynı akıllı telefonda çocuklar için hususi bir mod oluşturulabilir. Burada yalnız evlatların erişebileceği içeriklere yer verilecek. Gene günlük kullanım, güvenli veriler ve iş yaşamı için de akıllı telefonda değişik kullanıcı modları oluşturulabilecek.

Google’ın iki senedir tablet için sunmuş olduğu özellik resmi olarak her ne kadar akıllı telefonlarda yer almasa da, geliştiriciler bu özelliği uzun süredir hazırladıkları ROM’larda kullanıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri