Geniş ekranlı akıllı telefonlara yeni bir soluk

Xperia ailesinin yeni üyesi Sony Xperia T2 Ultra, HD ekranı ve yüksek çözünürlüğünde olan kamerası ile geniş ekranlı akıllı telefonlar kategorisinde yerini alarak Türkiye’de satışa sunuldu.

Geniş ekranlı akıllı telefonlar kategorisine yeni bir nefes getiren Sony Xperia T2 Ultra, akıllı kamera, mükemmel ekran ve büyük eğlenceyi 6 inç ekran boyutuyla sunulmakta. Tek elle de rahat bir kullanım sunan Sony Xperia T2 Ultra, 7,6 mm inceliği ve 173 gram ağırlığı yardımıyla ceket cebine dahi kolayca sığabiliyor.

Sony Xperia T2 Ultra ile eğlence dünyası, görkemli ekran kalitesiyle bizlere geliyor. Xperia Lounge uygulamasını kullanarak alabileceğiniz kod ile Xperia Privilege uygulaması üstünden istediğiniz 3 adet filmi ücretsiz bir şekilde indirip 6 inç’lik HD TRILUMINOS ekranda seyretme keyfini sürebilirsiniz. Ek olarak Sony Xperia T2 Ultra, üstün performansıyla oyun bağımlılarınada da kesintisiz eğlencenin kapılarını aralıyor.

Sony Xperia T2 Ultra’nın içinde Sony’nin en iyi dijital görüntüleme teknolojilerini ve Sony’nin akıllı toplumsal kamera ekosistemini bir arada sunan, kendi sınıfının’da en iyisi 13 megapiksellik bir kamera yer edinmekte. Bu etkisinde bırakan kamera, bununla beraber muhteşem bir fotoğraf çekimi deneyimini mümkün kılıyor. Akıllı toplumsal kamera uygulamaları, geliştiricilerin hem işlevselliği çoğaltmak hem de fotoğraf makinesinin rolünü tekrardan tanımlamak için ek uygulamalar oluşturmalarına da olanak tanıyor.

Telefonla beraber gelen uygulamalar içinde şunlar yer almakta:

 • Portre Rötuşu: Sony Xperia T2 Ultra ile makyaj efektleriyle en görkemli “selfie”yi siz yaratabilirsiniz.
 • Kolaj: Resimlerin format, model ve arka planlarını değiştirerek yaratıcı fotoğraf kolajları oluşturabilirsiniz.
 • Background defocus: Ön planda yer edinen unsurları ayırıp, arka plandakileri flulaştırarak derinliğe haiz etkisi altına alan fotoğraflar yaratabilirsiniz.
 • Timeshift: İlki deklanşöre basmadan ilkin, diğeri de bastıktan sonrasında geçen iki saniye içinde 41 kare fotoğraf çekerek her defasında muhteşem kareyi yakalayabilirsiniz.
 • Sweep Panorama: Deklanşöre basıp ve geniş çerçevede panoramalar yakalamak için telefonu belli bir yönde kaydırarak muhteşem panoramaları kolayca çekebilirsiniz.

Büyük ve geniş ekranlarda yaşanmış olan fazla pil tüketimi Sony Xperia T2 Ultra ile ortadan kalkıyor. Pil verimliliği yüksek işlemci ve kuvvetli 3000 mAh bataryayı, pil tasarrufu için kullanılmayan işlevleri otomatikman kapatan ve gereksinim duyduğunuz vakit tekrardan açan benzersiz Batarya STAMINA modu ile bir araya getiren Sony teknolojisi hareket halindeyken de kullanıma hazır olmasını sağlamakta. Sony Xperia T2 Ultra’nın fiyatı 1.399 TL’dir.

Daha Fazlası


1 158

Sony Xperia T2 Ultra teknik özelliklerine bir göz atalım:

 • TRILUMINOS ve Mobile BRAVIA Engine 2 ekran teknolojisine sahip 6” HD ekran (720p)
 • Cep telefonu için Exmor RS özelliğine haiz 13 MP fotoğraf makinesi
 • Exmor R özelliğine haiz 1,1 Mp ön yüz kamerası
 • Sony’nin NFC özelliğine haiz aksesuarlarından oluşan ekosistemine “tek dokunuşla” erişim
 • 1GB RAM ve 8GB dahili bellek (Micro SD kart ile 32GB’ye kadar artırılabilir) ile Snapdragon dört çekirdekli 1,4 GHz işlemcisine sahip
 • Batarya STAMINA Mod sayesinde geniş 3000 mAh dahili batarya

Sony Xperia T2 Ultra’nın en iyi partneri olan SBH 52

Telefon, tablet, hatta dizüstü bilgisayarınızı Sony’nin muhteşem tasarımlı SBH 52 akıllı bluetooth kulaklığı ile tamamlayarak ellerinizi kullanmadan görüşme yapma ve müzik dinleme özgürlüğünü yaşarsınız. SBH52 zarif tasarımının yanı sıra ahize olarak da kullanabileceğiniz bir özelliği de sizlere sunabilmekte. Sony SBH52 kulaklık 299 TL fiyatıyla tüketicilerle buluşuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri