Geleceğin meslekleri nelerdir? araştırmalar sonucu

Data Expert’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Hasan Altunkaya, ‘Geleceğin Meslekleri’ ile ilgili araştırmasını yaptıklarını da belirterek, şunları söylemiş oldu: “Araştırmalara bakılırsa önümüzdeki 20 yıl dananoteknoloj biyoteknoloji, , enerji, sağlık vede lojistik sektörlerinde mühim gelişmeler olacak. Değişen teknolojinin insan ve toplumla etkileşimini irdeleyen mesleklere gerekseme artacak. Türkiye’de rekabetin giderek artması, iş dünyasında bilhassa dijital dünyayı algılayabilen pazarlama profesyonellerine ihtiyacı arttırdı.

Daha Fazlası


1 26

Firmalar iç yönetimini kuvvetlendirebilmek adına finans ve insan kaynakları alanında da nitelikli eleman arayışında. Ek olarak bilişim ve yazılım mevzusunda kendisini geliştirenler de en süratli yükselebilecek kişiler.
Küreselleşen dünyada rekabet işgücü piyasasına da yansıyor. Öğrencilerin üniversite hayatları süresince da kendilerini geliştirmeleri fazlaca mühim. Meydana getirilen stajlar, üniversite dışı aktiviteler ve bilhassa belli alanlarda uzmanlık sunan eğitim-sertifika programları, adayların kariyerlerinde süratli yükselmeleri mevzusunda avantaj sağlıyor. Araştırmamız da, 3 bin 850 üst düzey yöneticilerin yüzde 43’ünün yüksek lisans derecesine de haiz bulunduğunu gösteriyor. Bu oran gelecek yıllarda daha da artacak.”

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri