Bu defa ise Optimus G’ye Android L Yüklenildi

Bu defa ise Optimus G’ye Android L Yüklenildi

2012 yılının son çeyreğinde dünyanın en kuvvetli akıllı telefonu olarak lanse edilen Opimus G son güncelleme olan Android 4.4.2 aldı. KitKat için uzun bir süre bekleyen telefon için LG cephesinden izahat yapılmasa bile, telefonun için resmi güncelleme desteğin’in sonuna gelindiği tahmine edilmekte. Nexus 4 ile aynı donanıma haiz olan Optimus G’nin Android 4.4.3 ve ya Android 4.4.4 güncellemesini alması bile beklenmemekte.

Daha Fazlası


1 64

Bundan sonraki süreçte kullanıcılar telefonun yazılımını güncel tutmak için geliştiriciler tarafınca hazırlanan ROM’lara yöneltilicek. Telefon için ise AOSP tabanlı güncel ROM’ları çeşitli forumlarda bulmak mümkün. Oldukca yakında ise Optimus G kullanıcılar telefonlarında Android L’nin stabil sürümünü telefonlarından deneyim edebilecekler.

Optimus G Güncenlenmesi

Geliştiriciler, Nexus 4, Nexus 7 2012 ve One M7’nin arkasından Android L’nin geliştirici ön seyretme sürümünü bu kere Optimus G’ye uyarladı. Alpha seviyesinde olan ROM hemen hemen günlük kullanım için elverişli değil.

NFC’nin çalışmadığı ROM’da kamera problemi, aşırı ısınma, yavaş şarj ve bellek kartına yüklenen kimi uygulamalarda hata yaşanmakta. Optimus G telefonunuza tüm bu sorunlara karşın Android L’yi yüklemek istiyorsanız alt bölümde yer edinen kaynak bağlantıya göz atabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri