Facebook Google,ve Neftlix’te Tıkanıklık

Facebook Google,ve Neftlix’te Tıkanıklık

Daha Fazlası


1 85

Google,Facebook ve Netflix web üstünden kavgaya müdahale için FFC’yi istiyor!

Teknoloji devleri fedarellet ara bağlantı ücretlerinin üstünde büyüyen anlaşmazlıklar devam etmekte. İnternet dergilerinde dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları oluşan tecim grubu büyük ISS’ler tarafınca talep edilen ödemezler üstünde çatışmaya müdahale olarak FFC’ye bu mevzuyu açtı.

The Till raporuna bakılırsa Comcast ve Verizon benzer biçimde firmalar kendi ağları üstünde direkt olarak hizmet sorunlarını önlemek için izin tanıyan bir hamle de Netflik ve öbürlerinden geldi. Arabağlantı suni yavaş trafik için bir tıkanma noktasını kullanılan mantıksız gişelerinden ayıklamak icap ettiğini dile getirdi.

Büyük şirketlerden müşterilerinin evlere verilerini taşıyan ISP bu büyük verileri taşımakta güçlük çektiğini söylemiş oldu. Geçtiğimiz cuma günü problemi gösteren bir grafik gösteren Verizon veri itmeye emek vererek geliştirmek için tıkanıklık bulunduğunu iza ediyor. Netflix isterse, Verizon’un iddialarına yalnız üçüncü parti sağlayıcıları ve performans problemlerine yol açan darboğazları hafifletmek istediğini pahalı bir çözüm genelinde bu verileri yayınlayabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri