Şimdiki Dokunmatik Ekranlar

Eskiden dokunmatik ekranların ne olduğunu bile bilemezdik ve hayal ürünü olarak görürdük ama ne kadar ilginçtir ki artık bir hayal ürünü değil. Herkesin elinde, dokunmatik bir teknoloji aleti var. Telefon veya bilgisayar, hatta tablet. Dokunmatiğin aslında tek özelliği kumanda veya farklı bir şey olmadan, sadece parmağınızla her şeyi oynatabilmeniz. Bilgisayarlarda bir fare ile nasıl her şeyi hareket ettirebiliyorsanız, artık dokunmatik ekranlarda, parmağınızla hareket ettiriyorsunuz. Şuan bu kadar basit bir şeyken, eskiden ekstra bir şeyler olmadan yapamazdık.

Bilgisayarı hareket ettirmek için bir fare gerekirdi veya dokunmatik kalemler olması gerekirdi gibi ama şimdi artık sadece kendi parmağımız yetiyor. Teknolojinin hızlı geliştmesi gerçekten çok güzel bir şey.

Daha Fazlası


1 182

 

Teknolojinin gelişmesi güzel bir şey ama aynı zamanda olumlulukları ve olumsuzlukları oluyor, bu yüzden nerede nasıl kullandığınıza bağlı. Özellikle internet dünyası çok karışık. Dokumantik ekranlar hem telefonlarda, hemde bilgisayarlarda ve sadece onlarda kalmayıp arabalardaki navigasyonlarda bile oluyor artık. Dokunmatik ekran gerçekten artık her yerde var, fakat bu ekranların dezavantajı ise, dikkat etmediğiniz sürece anında bozulabilir.

Bu yüzden düşürmek veya çarpmak, sinirlendiğiniz zaman, telefona veya tablet, bilgisayara bir şeyler yaptığınız anda, dokumantik bir ekran bozulabilir. Doğru kullanmadığınız sürece, çok dayanıklı bir şey değildir. Dokunmatik ekranlar çok hassastır ve dikkat etmeniz gerekir. Mutlaka aldığınız bütün ürünlerin garantisi vardır ama bazı şeyler, her ne kadar garantisi olsa da, düzelmeyebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri