Microsoft’tan müjdeli bir haber sudan ucuz laptoplar geliyor

Daha Fazlası


1 182

Microsoft’un yeni ve “sudan ucuz” Windows’lu laptopları, Google’ın Chromebook’una meydan okuyor!

Microsoft birçok farklı teknoloji alanında etken bir kuruluş ve hemen hepsinde zirveye oynuyor. Nitekim uzun süredir laptop sektöründe bir şeyler yapmayı planlıyor ama bir türlü harekete geçemiyordu. Aradan geçen vakit içinde lüzumlu hesap kitabı icra eden Microsoft, artık büyük seviyede konuya hakim olan Google’ın Chromebook’larına karşı oldukça güçlü bir ürünle çıkmak üzere…

Firmanın her yıl düzenlediği ve an itibariyle devam eden Worldwide Partner Conference esnasında, HP’nin üreteceği yeni Windows laptop görücüye çıktı. İsim hakkında henüz net bir bilgi verilmese de “Stream” olarak anılacağı kuvvetle muhtemel. Cihazın beklenen satış fiyatıysa 199 dolar olarak açıklandı. Microsoft’un COO’su Kevin Turner’in yaptığı bir açıklamaya nazaran, bu cihazın yedi ve sekiz inç’lik, farklı Windows işletim sistemleri ile çalışan modellerinin de üretileceğinin altı çizildi ki, en ufak modelin beyan edilen 99 dolarlık etiket fiyatı, bir hayli dikkat çekti.

Cihazlar hakkında daha detaylı açıklamalara girmekten kaçınan Turner, daha ziyade piyasadaki rekabet üzerinde durdu ve şu sözleri sarf etti; “Üreteceğimiz bu yeni laptoplar ile düşük ve giriş seviyesi ürünlere yöneleceğiz. Elimizdeki ürünler ile Chromebook’lara karşı büyük bir avantajımız söz konusu ve bu pazarı kimseye kaptırmaya da niyetimiz yok.”

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri