Sosyal Medya ve Yeni Nesil

Sosyal Medya; yeni nesil olan teknolojilerle birlikte kullanım kolaylığı ve iletişim hızıyla birlikte eş zamanlı bilgileri paylaşma platformudur. Aynı anda mesafenin uzaklığı yakınlığı fark etmeksizin bütün bilgileri dijital ortamda paylaşarak yaşamımızı kolaylaştırır ve hızlandırır. Soysal Medya pek çok insanın iletişim cihazlarıyla çevrimiçi veya mobil olduğu zamanda iletişim ve paylaşım sınırı olmaksızın özgür bir şekilde duygu ve düşüncelerinizi paylaşabileceği ve tartışabileceği bir alan yaratmıştır.

İnsanların bilgi paylaşması ve iletişim kurması yanında sosyal medyayla birlikte marka ve kurum oluşturulmasını da beraberinde getirmiştir. İnsanlar arasında sağladığı etkileşim ve hızlı haberleşme aracı olan sosyal medya, eğitim öğretim alanında da çok yarar sağlamaktadır. Televizyon, gazete ve dergi gibi basılı haberleşme araçlarından en önemli farkı eş zamanlı bilgi aktarımıdır ve karşılıklı iletişim içerisindedir. Sosyal medyada sınırlama yoktur ve herkes söz hakkına sahiptir. Doğru bir şekilde kullanıldığı taktirde insanlar üzerinde olumlu etkileri büyüktür.

Daha Fazlası


1 127

Uluslar arası kültür ve etkileşim anlamında da büyük rol oynar. Son yıllardaki istatistiklere göre Türkiye soysal medya kullanımı oranlarına bakıldığında Avrupa sıralamasına girmiştir. Amacı bilgi paylaşımı olan sosyal medyanın hiçbir maliyeti yoktur ve anında geniş kitlelere ulaşma potansiyeli vardır.

Soysal medya gün geçtikçe daha çok hayatımıza girdi ve yeni meslek grupları, yeni iş tanımları, yeni sorun ve çözümler gibi pek çok anlamda kendi başına büyük bir sektör haline geldi. Anlık bilgi alabildiğimiz haberleşme araçlarına yeni bir boyut kazandırdı. Eskiden bir konu hakkında bilgi edinmek araştırmak istediğimizde kaynaklar çok azdı şimdi ise bilgi kaynakları sınırsız hale geldi.

Bu haberleşme aracı sadece sosyalleşmek amacıyla değil, iş bağlantılarını kurmak ve dünyadan haber almak içinde kullanılan hem eğlence hem de iş için müşterilere sosyal medya aracılığı ile markalarını tanıtan reklamlarını yapmasını sağlayan bir araç olarak kullanılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri