Mobil Cihazlar ve Sosyal Ağ

Ülkemizde teknolojinin gelişip büyümesiyle birlikte mobil cihazlar da bu konuda payını almıştır. Telefonun ilk çıktığı zamanlarda sadece konuşmaya yaramaktaydı. Şimdilerde ise bütün ihtiyaçlarımızı karşılayan çok kapsamlı bir teknoloji harikası haline geldi. Fotoğraf çekebilen, ses kaydı yapan, video çekebilen ve hatta görüntülü konuşma yapabildiğimiz daha saymakla bitiremeyeceğimiz pek çok özelliğe sahip mobil cihazlar üretilmiştir. Bu sayede pek çok elektronik aletleri sadece tek bir cihazda toplayarak harikalar yaratmayı başarmışlardır.

Görünüm açısından oldukça estetik bir görünüme sahip mobil cihazlar çok kullanışlı olması gittiğiniz her yere kolaylıkla götürebileceğiniz ebat olarak küçük ama işlevi oldukça büyük olan bu mobil cihazlar hayatımızı kolaylaştırmıştır.

Mobil cihazlarla birlikte sosyal ağ yoluyla insanlarla iletişim kurmak şimdi daha kolay ve yaygındır. Birçok alanda mobil cihazlar kullanıldığı gibi iş yerlerinde de oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle satış danışmanı veya pazarlama departmanında çalışan personel tüketiciyle iletişime girip ürünleri hakkında bilgilendirerek ürünlerinin satışını yapmaktadırlar. Bu alanda da oldukça etkisini gösterip ticareti artırarak ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.

Daha Fazlası


1 158

Artık büyük küçük demeden, herkesin elinde çeşitli markaların birçok modeli olan mobil cihazlardan görmek mümkün. Ayrıca şu son birkaç yıl içinde internet siteleri de mobil cihazlarla uyumlu hale getirilerek artık sadece bilgisayarlardan değil aynı işlemleri telefonlarımızdan da yapma şansı veriyor.

Akıllı telefonlar, diz üstü bilgisayarlar, tabletler yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş özellikle gençlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Beklide ilerleyen yıllarda aklımıza gelmeyen bir şekilde daha çok gelişerek yaşamımızı kolaylaştıracaktır. Kitaplar, dergiler, gazeteler tamamen kalkıp bütün işlerimizi internet yoluyla ve mobil cihazlarla yapılmaya başlayacaktır.

Yada hiç iş yerlerine gidilmeden evlerimizden bilgisayarlarımızla veya mobil cihazlarımızla bütün işlerimizi evde oturduğumuz yerden ilerleteceğiz. Bunların olmamasına hiçbir sebep yok, çünkü teknolojinin hiçbir zaman sonu olmadığı gibi her zaman gelişip yeni bir teknolojik aletler keşfederek ilerlemeye devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri