Artık En Kolay İletişim Yolu İnternet

1985 yılında kullanmaya başlanılan internet, bütün ülkelerde birçok bilgisayarları birbirine bağlayan ve gün geçtikte daha çok büyüyüp gelişen bir iletişim ağı olmaya devam ediyor. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayardan diğer bilgisayarlara bilgi ve dosya aktarımı yapabilir. İnternet sözcüğünün kısaltılmışı olan net sözcüğü daha çok kullanılmaktadır. İnternet, binlerce özel veya kurum şirketleri, ticari amaçlı veya serbest kullanılan bilgisayarların birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur.

İnternette bulunan elektronik postalar ve birbirine bağlı siteler sayesinde çeşitli bilgiler ve hizmetler sunulmaktadır. İnternet üzerinden pek çok şey yapılabilir. Bunlardan bazıları oyun oynayabilir, kaçırdığınız dizi ve filmleri izleyebilir, güncel haberleri takip edebilirsiniz.

Daha Fazlası


1 85

İnsanların bilgisayar ile internete bağlanması için genellikle bir telefon hattına gerek duyulmaktadır. Önceleri analog denilen bir modem çeşidiyle internete bağlanılmaktaydı ancak günümüzde, analog modemlerin yerine çok daha hızlı olan ve daha az hata veren dijital modemler almıştır. Bu modemlerin kullanım fiyatları çok fazla kişinin kullanmasıyla birlikte bütçeye uygun hale gelmiştir.  Dijital modem daha hızlı bağlanabilen canlı video sohbet imkânı sunan ve bir filmi kısa sürede yükleme imkânı sunmaktadır.

İnternet çağında olduğumuz bu dönemde sohbet odaları, sanal ticaret, bilgi ve tartışma formları, dosya indirme ve paylaşma, net üzerinden sohbet, mesaj gibi alanları dünyada milyonlarca insan kullanmaktadır.  İnternet ülkemize de 1994 yılında gelmiş ve çok kısa bir sürede kullanımı yaygınlaşmıştır. Şimdilerde internet yaşamımızın her alanında kullandığımız hatta vazgeçemediğimiz bir yaşam tarzı olmuştur. Özel şirketlerde, devlet kurumlarında, evlerimizde, telefonlarımızda hatta saatlerimizde bile kullanılmaya başlanılmıştır.

Yedinden yetmişe her kesimden insanın kullandığı bu teknoloji ağı olan internet her gün kendini yenileyip gelişerek biz insanlara hizmet vermekte ve insanlık için çok büyük bir gelişmedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri