WordPress tema kurulumu Iyi mi Yapılır

Anlatımımız wampserver 2.4.2 üstünde kurulu wordpress 3.8.1 için geçerlidir.

Wordpress tema kurulumu Nasıl Yapılır
WordPress tema kurulumu Iyi mi Yapılır

 

Daha Fazlası


1 15

WordPress tema kurulumu

WordPress temaları  blogunuzun temel olarak görünümünü değiştirebilmek için tasarlanan kod parçalarından ibarettir. WordPress resmi sitesi üstünden edinebileceğiniz benzer biçimde şahsi olarak tasarlanmış ve/yahut hemen hemen wordpress tema sayfasında yer almayan temaları eklemeniz de gerekebilir. Bundan dolayı wordpress tema yükleme hakkındaki en fazlaca kullanılan iki yöntem hakkındaki bilgilendirmede bulunacağız.
Yöntem 1:
WordPress resmi sitesi üstünden wordpress admin paneli desteğiyle tema yüklemek.

Bu muamele için wordpress admin panelimizde login olduktan sonrasında,  Manzara menüsü ve “Temalar” linkinden Yeni Ekle seçeneği ile yüklemek istediğimiz temayı aratıyoruz ve gelen seçenekler içinde tespit edilir “Şimdi Kur” linki ile kuruyoruz.

Yöntem 2:

Kullanacağımız temanın wordpress temaları içinde olmaması niteliğinde ftp üstünden hosta doğrudan erişim yaparak,  Wp-Content sonrasında Plugins dizinine temamızı manüel olarak klasör ile atıyoruz. Bu muamele ondan sonra eklentimiz Manzara menüsünde “Temalar” kısmında kurulmamış biçimde yer alır. Temamızı oluşturmak için ise yapmamız ihtiyaç duyulan muamele, tekrar bu menüde tema ayarlarının (tema görünümü üstünde yer alır) içinde yer edinen “Şimdi Kur” linki ile temamızı etken etmektir.

WordPress temalarımızı yüklemek için kullandığımız ftp programı kendimiz atama ederiz. Bu muamele için seçeneklere göz atabilirsiniz.
Wampserver 2.4.2:
Apache 2.2.11
MySQL 5.1.30
PHP 5.2.8
WordPress 3.8.1:
28 Şubat 2014 Cuma itibari ile aktüel sürüm

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri