Apple yaklaşık 1.5 yıl içerisinde 24 şirket satın aldı

Apple yaklaşık 1.5 yıl içerisinde 24 şirket satın aldı
Apple yaklaşık 1.5 yıl içerisinde 24 şirket satın aldı

Apple yaklaşık 1.5 yıl içerisinde 24 şirket satın almış oldu ve ilerleyen yıllarda gerçektende,dünyanın teknoloji alanında tek lideri olma adımlarında kararlı bir istikrar yürütmekte.Peki Apple bu aldığı şirketlere nekadar bedel ödedi sorusuna,neyazıkki apple bu konularda ben sır vermiyor.Nekadar aldığı şirketler içinde pek rakam açıklaması yapmıyor.

Fkat  şirketin CEO’su Tim Cook geçen hafta açıklama yaptığı bir röportajda Apple’ın şirket alımlarındaki yüksek hızının, ileriye yönelik ve değer bakımında kendileri için değerli gördüğü teknolojileri alma konusunda yavaş davranmadığını gösteren bir durum olduğu açıklamasında bulundu. Cook, Açıkça görülüyor ki biz bu konularda baya bir  gayret içerisindeyiz.” dedi.

Daha Fazlası


1 182

WSJ Türkçe’nin haberine göre; Apple’ın şirket alım yatırımlarında  harcadığı rakamın yaklaşık olarak 1 milyar dolar kadar.

Apple’ın Cupertino’da bulunan ana merkezinde verdiği açıklamada Cook, Başka  bir deyişle, bir şeyden zevk alabilmek  için çok yüksek ödeme yapma peşinde değiliz. dedi.

Apple’dan yanı sıra Google Facebook gibi büyük  şirketler de değerli  satın alma belgelerine imzalarını attı.Güneş enerjisi ile çalışabilen  insansız hava araçları üretimini yapan  bu şirketi nihayetinde Google satın almışdı. Fakat  bu Facebook’un şirketi satın alım girişimden hemen sonrasında  gerçekleşmişti. Yanı sıra Facebook ise şok sürpriz bir satın alma girişiminde bulunmuş ve de Ücretsiz Mesajlaşma Servisi Olan ve hemen hemen,  500 Milyon kullanıcıya sahip WHATSAPP’ı 19 Milyon Dolara Satın almışdı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri