Samsung Galaxy S5 Parmak İzi Tarayıcı Hacked

Samsung Galaxy S5 Parmak İzi Tarayıcı Hacked
Samsung Galaxy S5 Parmak İzi Tarayıcı Hacked

Samsung Galaxy S5  Alman güvenlik firması parmak izi okuyucu saldırıya uğramış. SRLabs denilen Berlin merkezli firma, kesmek için kullanılan aynı hile istihdam iPhone5‘in kendi parmak izi okuyucu.

Hack sadece S5 sahibi, bir yazıcı, ve sıvı kauçuk bir tür parmak izi bir kameralı fotoğraf gerekmekte.SRLabs ‘araştırmacılar sadece daha sonra kalın bir toner ayarı kullanarak fotoğraf basılmış, fotoğrafın renklerini ters, yani Parmak izi çentikler gibi kalın siyah çizgiler görünüyor.

Araştırmacılar daha sonra, pembe lateks süt veya kurutulmuş olarak orijinal parmak izi şeklini aldı beyaz ahşap tutkalı, hızlı kuruyan sıvı kauçuk türü ile çıktıyı kaplanmış. Hackerlar daha sonra yerleştirilen kalıp kendi parmağına ve başarılı S5 kilidini açmak için kullanmışlar.

Bu Alman hacker grubu Chaos Computer Club (CCC) geçen Eylül kullanılan ile aynı tekniktir iPhone 5’ler hack , Ayrıca geçen haftalarda  telefonda ilk kez satışa çıktı. Ancak, amaç  Galaxy S5 sayısını sınırlamak değildi.

Daha Fazlası


1 64

Galaxy S5 parmak izi kimlik doğrulama aynı zamanda potansiyel bir hack daha da ciddi hale Paypal gibi telefonda diğer hassas hesaplara, bağlantılı olabilir.

Deney araştırmacıları “parmak izleri, güvenli cihaz kilidin açılması için uygun değildir” sonucuna SRLabs neden hack kendi blog yazısı başlıklı makalesinde açıklıyor . Ancak, firma parmak yerine tamamen şifreleri yerine ikincil kimlik biçimi olarak daha uygun olabileceğini eklemesini yaptı.

Samsung çok daha soğukkanlı oldu. “Bu çok genel tüketici için kritik bir risk oluşturduğu sektöründe kabul edilir bir senaryodur. Bu yapay deney son derece özel ekipman, malzeme ve koşulların nadir bir kombinasyon gerektirir” teknoloji devi böyle bir açıklama yaptı.

Paypal da S5 parmak izi güvenliği için kefil. “Biz çok ciddiye Security Research Labs bulguları alırken, biz hala parmak izi kimlik doğrulama şifreleri veya daha mobil cihazlarda ödemek için daha kolay ve daha güvenli bir yol sunmaktan eminiz kredi kartlarında, “açıklamasını yaptı.

Şirket bu kullanıcılara sağlamak için gitti “Biz sadece bir kayıp ya da çalıntı cihazdan anahtarını devre dışı bırakabilirsiniz ve yeni bir tane oluşturabilirsiniz.” Paypal satın koruma politikası da dolandırıcılık durumunda iadesi sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri